Celtic - Rangers 1:3

Autor: dlug
GLASGOW, 24. listopada 2010. (Hina/Reuters) - U susretu devetog kola škotskog nogometnog prvenstva, jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Rangers je na Celtic Parku pobijedio Celtic 3:1. Hrvatski napadač Nikica Jelavić nije nastupio za Rangers zbog ozljede.

Celtic je poveo 1:0 golom Gary Hooper u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, no u nastavku utakmice gosti su preokrenuli rezultat, a golove su postigli Glenn Loovens (autogol, 49) i Kenny Miller (55, 67-11m). Zanimljivo, Miller je bivši igrač Celtica, no nije imao milosti prema bivšim suigračima.

Bio je to derbi debitanata, kako su škotski novinari opisali 389. izdanje Old Firmya. U redovima Celtica čak sedam igrača je prvi put igralo u gradskom derbiju (Fraser Forster, Emilio Izaguirre, Daniel Majstorović, Joe Ledley, Anthony Stokes, Glenn Hooper i Efrain Juarez), a kod Rangersa dvojica (Vladimir Weiss, James Beattie).

Ovom pobjedom Rangers je nastavio 100-postotni niz na otvaranju sezone, devet nastupa devet pobjeda, dok je Celtic upisao prvi poraz.