Njemačka: Poraz Soldina Koelna, remi Schalkea

BERLIN, 23. listopada 2010. (Hina/DPA) - Nogometaši Werdera iz Bremena slavili su u susretu 9. kola u gostima kod Borussije Moenchengladbach s 4:1, a u povijest se upisao Peruanac Claudio Pizarro koji je postao najbolji inozemni strijelac u povijesti Bundeslige.

Pizzaro je s jednim pogotkom skupio ukupno 134 i time pretekao Brazilca Giovane Elber, koji je igrajući za VfB Stuttgart i Bayern Munich zabio 133.

Hanover je kod kuće pobijedio Koeln Zvonimira Solde s 2:1, a cijelu utakmicu su za goste odigrali vratar Miro Varvodić i Mato Jajalo. Soldi prijeti otkaz jer je sada pao na pretposljednje mjesto sa svega pet bodova.

Freiburg je dospio na visoko šesto mjesto domaćim trijumfom nad Kaisersaluternom (2:1), a za goste je cijelu utakmicu odigrao Srđan Lakić, dok je Ivo Iličević izašao u 72. minuti. Wolfsburg je izgubio 1:2 u Nuernbergu, a Mario Mandžukić je ušao u igru u 78. minuti.

Eintracht i Schalke su odigrali 0:0, a Ivan Rakitić je zamijenjen nakon prvog poluvremena.

Vodeći klubovi Borussia Dortmund i Mainz igraju u nedjelju.