LP skupina H: Arsenal uvjerljiv, gol Eduarda

Autor: dlug
LONDON, 19. listopada 2010. (Hina) - Nogometaši Arsenala ostvarili su još jednu uvjerljivu pobjedu u Ligi prvaka. U susretu trećeg kola H skupine "Topnici" su u Londonu deklasirali Šahtar 5:1, a jedini gol za ukrajinski sastav zabio je napadač hrvatske reprezentacije i bivši igrač Arsenala Eduardo da Silva u 82. minuti.

Golove za Arsenal koji je u prva tri kola zabio čak 14 golova postigli su Song (19), Nasri (42), Fabregas (60-11m), Wilshere (66) i Chamakh (69). Eduardo je protiv svoje bivše momčadi ušao u igru u 63. minuti, a 20 minuta kasnije zabio je gol i doživio ovacije navijača Arsenala koji ga nisu zaboravili. Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta za goste.

U drugom susretu Braga je 2:0 pobijedila Partizan upisavši prvu pobjedu. Golove su zabili Lima (35) i Matheus (90).

Na ljestvici vodi Arsenal sa devet bodova, šahtar ima šest, Braga tri, a Partizan je bez bodova..

ARSENAL - ŠAHTAR 5:1

LONDON. Stadion Emirates - 51.000 gledatelja. Sudac: Svein Oddvar Moen (Norveška

Strijelci: 1:0 Song (19), 2:0 Nasri (42), 3:0 Fabregas (60-11m), 4:0 Wilshere (66), 5:0 Chamakh (69), 5:1 Eduardo (82)

Žuti kartoni: Hübschman (58), Luiz Adriano (59)

ARSENAL: Fabianski - Eboue, Djourou, Squillaci, Clichy - Wilshere, Song, Fabregas (od 63. Denilson), Rosicky - Nasri (od 72. Aršavin) - Chamakh (od 72. Walcott)

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kučer, Rakitski, Rat - Hubschman, Gai (od 68. Jadson), Mhitarian, Teixeira, Willian (od 46. Costa) - Luiz Adriano (od 63. Eduardo)

BRAGA - PARTIZAN 2:0