NHL: Više nema neporaženih

Autor: zmat
TORONTO, 19. listopada 2010. (Hina) - Nakon susreta odigranih u ponedjeljak, više nema neporaženih momčadi u najjačoj hokejaškoj ligi na svijetu, NHL-u. Toronto Maple Leafsi izgubili su na svom terenu od New York Islandersa sa 1-2 nakon produžetka, dok su Dallas Starsi izgubili sa 4-5 na gostovanju kod Tampa Bay Lightninga.

Junak pobjede Islandersa u Torontu bio je John Tavares (63:26) koji je postigao pogodak 1:34 minute prije kraja produžetka. Inače, Islandersi su poveli golom Matta Moulsona (22:17), a izjednačio je Phil Kessel (57:55).

Tampa Bay je rezultatski tijesno, sa 5-4 svladala Dallas, ali kretanje rezultata i situacija na ledu tijekom većeg dijela utakmice neće to sugerirati. Konačni omjer udaraca bio je čak 44-19 u korist domaćina koji su 14 minuta prije kraja imali prednost od 5-2. Ključ pobjede domaćih bila je činjenica što su iskoristili četiri od pet situacija s igračem više. Dvostruki strijelac za pobjednike bio je Dominic Moore (38:06, 46:11), a po jednom su se u strijelce upisali Steve Downie (16:21), Steven Stamkos (19:46) i Sean Bergenheim (29:26), dok su pogotke za Dallas postigli Toby Petersen (15:04), Adam Burish (26:04), Brenden Morrow (46:24) i James Neal (59:00).

Prvaci Chicago Blackhawksi preokrenuli su zaostatak od 0-2 protiv Saint Louis Bluesa i stigli do 3-2 pobjede u produžetku. Oba gola za goste postigao je David Perron (29:57, 49:28), a izjednačenje domaćima s dva gola osigurao je Marian Hossa (53:12, 55:43), da bi pobjednički pogodak u produžetku postigao Patrick Sharp (63:50).