Olimpijski prvak Wanjiru pobijedio na Čikaškom maratonu

CHICAGO, 10. listopada 2010. (Hina/AFP) - Olimpijski prvak, 23-godišnji Kenijac Sammy Wanjiru pobijedio je u nedjelju na Čikaškom maratonu, što mu je druga uzastopna pobjeda u Chicagu. Također, pobjeda mu je donijela i nagradu od 500.000 dolara. Wanjiru je stazu prešao za 2 sata 6 minuta i 24 sekunde.

Drugo mjesto pripalo je osvajaču Londonskog maratona Etiopljaninu Tsegayeu Kebedi, koji je zaostao 19 sekundi, a treći je bio njegov sunarodnjak Feyisa Lilesa (2:08:10).

U konkurenciji žena drugu godinu zaredom slavila je Ruskinja Lilija Šobuhova s vremenom 2 sata 20 minuta i 25 sekundi. Druga je bila Etiopljanka Astede Baysa (2:23:40), a treće mjesto osvojila je Ruskinja Marija Konovalova (2:23:50).