SIJEČANJ
24. siječnja - Film "Pizzeria kamikaze" hrvatskog redatelja Gorana Dukića, koji se nakon Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu školovao u New Yorku i Los Angelesu, prikazan je na filmskom festivalu Sundance u Park Cityju.
29. siječnja - Hrvatsko društvo filmskih kritičara objavilo je rezoluciju kojom, nakon zatvaranja "Kinoteke", od zagrebačkoga gradonačelnika Milana Bandića traži da pokrene otkup jedne kinodvorane u središtu Zagreba u kojoj bi bilo repertoarno art-kino.
VELJAČA
17. veljače - Balet Petra Iljiča Čajkovskog "Labuđe jezero", u koreografiji Valentine Ganibalove, prvi put u povijesti splitskog Hrvatskog narodnog kazališta premijerno izveden u cijelosti.
18. veljače - Film sarajevske redateljice Jasmile Žbanić "Grbavica" proglašen je najboljim filmom 56. međunarodnog filmskog festivala u Berlinu. U produkciji filma "Grbavica", osim kinematografija BiH, Austrije i Njemačke, sudjelovalo je i hrvatsko Ministarstvo kulture te zagrebački "Jadran film" i hrvatski glumci.
19. veljače - Bečka državna opera pod vodstvom Petera Schreinera prvi put u povijesti gostovala u dvorani "Lisinski" te izvela Mozartovu operu "Cosi fan tute". Djelo je skladano 1789./90. Praizvedena je u bečkom Burgtheatru 1790.
19. veljače - Otvoren je ZagrebDox, međunarodni festival dokumentarnog filma, na kojem je do 26. veljače prikazano 110 filmova iz 30 zemalja. Pobijedio je litavski film "Prije povratka na zemlju" Arunasa Matelisa.
20. veljače - Bečka filharmonija prvi put nastupila u dvorani Lisinski. Orkestrom je ravnao Peter Schneider. Izveli su Beethovenovu Uvertiru operi Leonora, Mozartov Adagio u E-duru, Rondo u B-duru, Rondo u C-duru i Treću simfoniju poznatiju kao Eroica. Na koncertu je nastupio i kineski pijanist Lang Lang.
22. veljače - Izvedena pretpremijera drame "Aretej" Miroslava Krleže, u režiji Zlatka Viteza, u zagrebačkom Dramskom kazalištu Gavella.
OŽUJAK
3. ožujka - Otvorena izložba "Van Gogh, Mondrian i haaška slikarska škola" u Klovićevim dvorima. Izložena 83 djela nizozemskih slikara koji su napravili prekretnicu u likovnoj umjetnosti druge polovice 19. stoljeća. Djela su vlasništvo haškog Gradskog muzeja.
14. ožujka - U povodu 90. godišnjice rođenja slikara Zlatka Price (1916.-2003.) u Galeriji Mona Lisa otvorena retrospektivna izložba i predstavljena monografija o Pricinu djelu. Autor izložbe i opsežnog teksta u monografiji je povjesničar umjetnosti Stanko Špoljarić.
17. ožujka - Film redatelja Zrinka Ogreste "Hrvatska-Mediteran kakav je nekad bio" dobio je prvu nagradu "The Golden City Gate" u kategoriji filmova koji promoviraju zemlje i regije na središnjem svjetskom filmskom festivalu turističkih filmova u Berlinu.
19. ožujka - Na petoj Reviji amaterskog filma do 25. ožujka u Zagrebu prikazano je 160 novih amaterskih ostvarenja svih filmskih žanrova iz devet zemalja.
21. ožujka - Na svečanosti otvorenja "43. Goranova proljeća" nagrada "Goranov vijenac" uručena je pjesnikinji Andrijani Škunci za cjelokupan pjesnički opus i prinos hrvatskoj književnosti. Nagradu "Goran" za mlade pjesnike dobio je Branimir Oblučar za rukopis "Mačje pismo".
27. ožujka - Uručene nagrade "Iso Velikanović" za životno djelo prevoditeljici Nadi Šoljan te godišnju nagradu Bratislavu Lučinu i Darku Novakoviću za prijevode "Latinskih stihova" Marka Marulića.
28. ožujka - Film hrvatskog redatelja Rajka Grlića "Karaula", komedija nastala prema hit romanu Ante Tomića "Ništa nas ne smije iznenaditi", premijerno prikazan u zagrebačkom Cinestaru.
30. ožujka - Na sjednici splitskoga Gradskog vijeća za intendanta HNK u Splitu ponovno imenovan dosadašnji intendant Milan Štrljić.
TRAVANJ
4. travnja - U splitskom Hrvatskom narodnom kazalištu premijerno izvedena opera Ivana pl. Zajca "Nikola Šubić Zrinjski" u režiji Stephanie Jamnicky i pod ravnanjem Harija Zlodre.
19. travnja - U povodu 200. obljetnice izlaska prvog lista na hrvatskom jeziku "Kraljski Dalmatin", u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici otvorena izložba periodike, knjiga i brošura publicističke vrijednosti pod nazivom "Početci hrvatskog novinarstva i publicistike".
20. travnja - Retrospektivna izložba slika Marijana Detonija (1905.-1981.), nekadašnjeg profesora Akademije likovnih umjetnosti i akademika, otvorena u njegovim rodnim Križevcima u povodu 101. obljetnice slikarova rođenja i 76 godina od njegove prve samostalne izložbe u Križevcima.
20. travnja - Umro skladatelj, dirigent i aranžer akademik Igor Kuljerić jedan od najistaknutijih i najsvestranijih glazbenika. Napisao je najljepše stranice hrvatske glazbe, a među poznatijim djelima operu "Životinjska farma" i "Hrvatski glagoljski rekvijem".
21. travnja - Na sceni HNK u Zagrebu izvedena premijera "Hasanaginice" u režiji Mustafe Nadarevića, koju je uprizorio prema istoimenoj drami Milana Ogrizovića.
24. travnja - Na jubilarnim 15. danima hrvatskoga filma, koji su se održali od 24. do 29. travnja u Zagrebu, prikazana su 134 igrana, dokumentarna, animirana, eksperimentalna i namjenska filma te glazbena spota. Dokumentarni film "Što sa sobom preko dana" Ivone Juka osvojio je Grand prix.
30. travnja - Film hrvatskog redatelja i scenarista Dejana Šorka "Dva igrača s klupe" prikazan je na Tribeca Film Festivalu u New Yorku. To je prvi cjelovečernji igrani film iz zemalja regije koji je sudjelovao na tom uglednom festivalu.
SVIBANJ
9. svibnja - U splitskoj Galeriji umjetnina otvorena je izložba "More, sport, erotika - 3 puta Lipovac" na kojoj se slikar i kipar Vasko Lipovac predstavlja trima umjetničkim ciklusima nastalim u posljednjih desetak godina, od kojih je erotski ciklus "Iza vrata" prvi put prikazan hrvatskoj javnosti. To je, ujedno bila i posljednja izložbva proslavljenoga umjetnika koji je nedugo zatim 4. srpnja preminuo od teške bolesti.
9. svibnja - Po prvi put Hrvatska se vlastitim paviljonom i štandom predstavila na filmskom festivalu u Cannesu, na kojemu su se posjetitelji informirali o hrvatskom filmu, njegovoj ponudi i potražnji, o DVD-ima s hrvatskim filmovima, publikacijama i promidžbenim materijalima.
25. svibnja - Prva posmrtna retrospektiva slikara Ive Kaline (1925.-1995.) otvarena u Umjetničkom paviljonu u Zagrebu. Kalina, jedan od začetnika apstrakcije i jedan od prvih enformelista u Hrvatskoj.
26. svibnja - U službenom programu dvodnevne 14. hrvatske revije jednominutnih filmova u Požegi prikazano je 60 filmova iz 30 zemalja.
31. svibnja - U dvorani "Lisinski" nastupila Izraelska filharmonija pod ravnanjem Zubina Mehte u povodu proslave Dana grada Zagreba i 200. obljetnice Židovske općine Zagreb. Izveli su uvertiru Beethovenove opere "Leonora", malu simfonijsku pjesmu Vragolije Tilla Eulen Spiegela R. Straussa i Berliozovu "Fantastičnu simfoniju".
LIPANJ
8. lipnja - Na 44. reviji hrvatskoga filmskog i videostvaralaštva djece u Čakovcu, prikazano je 85 radova. To je jedino mjesto na kojemu se javnosti predstavljaju filmska i videoostvarenja djece realizirana u filmskim i videodružinama, klubovima i grupama u okviru slobodnih aktivnosti u osnovnoj školi.
9. lipnja - Hrvatski Sabor proglasio Zakon o kazalištu. Njime se uređuje obavljanje kazališnih djelatnosti, a osobito osnivanje kazališta i kazališnih družina, ustrojstvo i upravljanje kazalište, položaj kazališnih umjetnika i radnika te pitanja od značenja za kazališnu djeklatnost. Zakon stupa na snagu 1. siječnja 2007.
12. lipnja - Između 1556 prijavljenih filmova, u natjecateljskom dijelu 17. Svjetskog festivala animiranog filma koji se održao do 17. lipnja u Zagrebu, sudjelovalo je 69 filmova iz 26 zemalja. Veliku nagradu Animafesta osvojila je britanska autorica Joanna Quinn za film "Snovi i želje - obiteljske veze".
19. lipnja - U Zagrebu dodijeljene nagrade "Vladimir Nazor" za 2005. Nagrade za životno djelo dobili Irena Vrkljan (književnost), Zoran Tadić (filmska umjetnost), Vladimir Krpan (glazbena umjetnost), Vjekoslav Vojo Radojičić (likovna i primijenjena umjetnost), Vanja Drach (kazališna umjetnost), Mirko Maretić (urbanizam i arhitektura). Godišnje nagrade dobili Delimir Rešicki (književnost), Neven Belamarić (glazbena umjetnost), Mladen Galić (likovne i primijenjene umjetnosti), Tomislav Radić (filmska umjetnost), Josip Genda (kazališna umjetnost), Saša Randić i Idis Turato (arhitektura i urbanizam).
21. lipnja - U Muzeju grada Trogira otvorena soba Ivana Duknovića, jednog od najvećih hrvatskih renesansnih kipara, u koju je postavljena njegova "Bogorodica s djetetom" - reljef koji je prošle godine otkupljen od jedne londonske galerije i vraćen u Hrvatsku.
24. lipnja - Završetak velikih restauratorskih projekata u trogirskoj Katedrali Sv. Lovre i u njezinu predvorju na monumentalnom portalu Majstora Radovana iz 1240. godine, koji su trajali gotovo šest godina.
26. lipnja - Nakon više od 20 godina stanke, Hrvatska je dobila jedan dječji film - "Duh u močvari" Branka Ištvančića koji je bio premijerno prikazan u Šibeniku, u okviru filmskog programa 46. Međunarodnog dječjeg festivala.
SRPANJ
10. srpnja - U Smiljanu održana središnja svečanost 150. obljetnice rođenja velikog znanstvenika i izumitelja Nikole Tesle. Tim povodom preuređena Teslina rodna kuća, otvoren Muzej, Multimedijski centar i otkriven spomenik Nikoli Tesli. Svečanost održana pod pokroviteljstvom hrvatskog Sabora, a UNESCO je ovu godinu proglasio Teslinom godinom.
11. srpnja - Na povijesnoj lokaciji dvorca Veliki Tabor kraj Desinića, od 11. do 15. srpnja, po četvrti put se održao Tabor Film Festival, međunarodni festival kratkometražnog filma, sa 71 filmom iz 27 zemalja u konkurenciji.
15. srpnja - Otvoren je 53. Festival igranog filma u Puli, na kojem je do 22. srpnja u nacionalnoj konkurenciji bilo prikazano osam filmova. Veliku Zlatnu arenu dobio je "Sve džaba" Antonija Nuića. Nagradu publike dobio je "Što je muškarac bez brkova" Hrvoja Hribara, koji je, s oko 150 tisuća gledatelja, najgledaniji ovogodišnji hrvatski film.
24. srpnja - Na 8. Motovun Film Festivalu, koji se održao do 28. srpnja u Motovunu, prikazano je osamdesetak filmova sa svih kontinenata. Glavnu festivalsku nagrada "Propeler Motovuna" osvojio je australski film Sare Watts "Gledaj lijevo-desno".
KOLOVOZ
1. kolovoza - U 84. godini umro je redatelj i scenarist Mate Relja, koji je na filmu radio od 1948. Za svoj najpoznatiji film "Vlak u snijegu" dobio je niz nagrada i priznanja.
14. kolovoza - Koncertom Simfonijskog orkestra Zaklade Čajkovski iz Moskve i uručenjem nagrada Judita u Splitu je u Meštrovićevom kašteletu završeno 52. Splitsko ljeto. Za dramski program Juditu je dobio redatelj Lary Zappia, a za glazbeni program dobio je mladi duo, saksofonist Gordan Tudor i pijanist Ivan Batoš. Judita za baletni program uručena je Baletu HNK u Splitu tj. ravnateljici Almiri Osmanović i koreografu Ramiju Be'eru za predstavu "Magnum".
16. kolovoza - Ravnateljica Istarskog narodnog kazališta (INK) u Puli, Saša Broz, razriješena je dužnosti na sjednici pulskog Gradskog vijeća zbog "neizvršavanja planiranih programskih djelatnosti". Za vršiteljicu dužnosti ravnatelja INK-a imenovana je voditeljica Općeg odjela kazališta, ekonomistica Gordana Jeromela-Kaić.
25. kolovoza - 2. Libertas Film Festival je do 30. kolovoza u Dubrovniku predstavio 50 filmskih ostvarenja u kategoriji cjelovečernjeg, kratkog i dokumentarnog filma iz cijelog svijeta. Žiri i publika najboljim su filmom proglasile film "Pizzeria kamikaze" Gorana Dukića.
RUJAN
7. rujna - Na Venecijanskom bijenalu arhitekture nastupili dvojica hrvatskih arhitekata Saša Randić i Idis Turato. Izložba održana pod naslovom "Između sustava projekt o hrvatskoj obali, globalnim procesima i kako živjeti s njima".
7. rujna - Hrvatski hidrografski institut u Splitu svečano je obilježio 200 godina hidrografije na Jadranu.
8. rujna - Kulturno vijeća za film i kinematografiju Ministarstva kulture predložilo je sufinanciranje deset dugometražnih igranih filmova, što je najveći predloženi broj u povijesti suvremene hrvatske kinematografije. Ministarstvo će za filmsku proizvodnju izdvojiti oko 35,5 milijuna kuna, a kao koproducent pojedinih filmova HRT će izdvojiti još deset milijuna kuna.
9. rujna - Umro nacionalni dramski prvak i prvak drame splitskog HNK, dobitnike brojnih domaćih nagrada i priznanja, poznati filsmi i televizijski glumac, Josip Genda od posljedica teške bolesti.
12. rujna - Hrvatski filmski savez (HFS) i Zagreb film festival (ZFF) pozvali su sve hrvatske filmske udruge i producente, filmske djelatnike, umjetnike i filmoljupce da im se pridruže u akciji spašavanja hrvatskih kina "Daj mi kino".
17. rujna - Memorijalna izložba slika Oskara Hermana (1886.-1974.) otvorena u Galeriji Klovićevevi dvori, u povodu 120. godišnjice slikareva rođenja i 200. obljetnice Židovske općine Zagreb.
19. rujna - Otvorena izložba remek djela hrvatske srednjovjekovne baštine "Prvih pet stoljeća hrvatske umjetnosti" u Klovićevim dvorima. Izloženo 76 djela, nastalih od 800. do 1300. godine, a obuhvatili su dva stilska pravca predromaniku i romaniku u Hrvatskoj. Autor izložbe Nikola Jakšić, profesor sa zadarskog Filozofskog fakulteta.
20. rujna - Na 2. Festivalu eksperimentalnog filma i videa "25 FPS", u natjecateljskom dijelu do 24. rujna prikazana su 47 filma. Tri glavne nagrade dobili su "Projektor obscura" Petera Millera, "Ja (ni)sam Van Gogh" Davisa Russoa te "Imaš 10 godina" Paula Leytona.
25. rujna - U Splitu se do 1. listopada održao XI. međunarodni splitski filmski festival, na kojem je prikazano više od 50 dugometražnih i kratkometražnih filmova. Dobitnik Grand prixa je "Babel" meksičkog redatelja Alejandra Gonzalesa Inarritua.
29. rujna - Hrvatsko društvo filmskih djelatnika izabralo je film "Libertas" Veljka Bulajića za predstavnika hrvatske kinematografije za nagradu Oscaru Američke filmske akademije.
29. rujna - Hrvatski sabor proglasio parkom prirode Lastovsko otočje koje se sastoji od 44 otoka i otočića. Otočje je bogato biljnim i životinjskim svijetom, a podmorje mu je među najbogatijim i najraznolikijim u hrvatskom Jadranu.
30. rujna - U prostoru palače Medici Riccardi u Firenzi otvorena izložba "Hrvatski Apoksimeon", antička skulptura atlete koja je pronađena 1999. u podmorju akvatorija "Vele Orjule" nedaleko od Lošinja. Skulptura je restaurirana u Hrvatskom restauratorskom zavodu, datira iz 4. stoljeća prije Krista i rad je jednog od vrhunskih majstora Lizipove škole.
LISTOPAD
4. listopada - Svečana sjednica Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU) u povodu 150. obljetnice rođenja Nikole Tesle, počasnoga člana HAZU-a. Akademija je tajnim glasovanjem 17. prosinca 1896. izabrala, tada 40-godišnjega Teslu, za svoga počasnog člana. Tom znanstvenom geniju zagrebačko Sveučilište 1926. dodijelilo počasni doktorat.
16. listopada - U sklopu 4. Zagreb film festivala, na kojem je prikazano osamdesetak filmova, nagradu žirija i publike osvojio je njemački igrani film "Život drugih" Floriana Henckela von Donnersmarcka.
20. listopada - Premijernom izvedbom opere "Judita" Frane Paraća u režiji Petra Selema pod dirigentskim vodstvom Nade Matošević u Hrvatskom narodnom kazalištu "Ivana pl. Zajca" u Rijeci obilježena 60. obljetnica osnivanja Narodnog kazališta u tom gradu. Toga dana 1946. u tadašnjem Narodnom kazalištu u Rijeci prvi se put službeno progovorilo hrvatskim jezikom. Izvedena je dramska predstava "Dubravka" Ivana Gundulića u režiji Marka Foteza.
20. listopada - u povodu 100. obljetnice osječkog HNK-a izvedena premijera opere Jakova Gotovca "Ero s onoga svijeta". Obljetnica kazališta 4. prosinca obilježena dramskom premijerom "Kurvi" Feđe Šehovića
27. listopada - Ministar kulture Božo Biškupić prvi put dodijelio državnu nagradu "Ivo Horvat" za izvanredna dostignuća u zaštiti prirode u Hrvatskoj, Nagradu za životno djelo dobila Ivna Bućan, a godišnju nagradu dobila Antonieta Požar Domac.
27. listopada - Otvorena Galerija Emanuela Vidovića. Uređenje Galerije i obnovu zgrade u Hrvojevoj ulici - tzv. kući Andrić, zaštićenu spomeniku kulture, izgrađenu u klasicističkom stilu, financirali su Ministarstvo kulture i grad Split.
28. listopada - Na svečanosti u Zaboku uručena je nagrada Društva hrvatskih književnika "Ksaver Šandor Gjalski" za 2006. mladom sarajevskom književniku Igoru Štiksu za roman "Elijahova stolica" u izdanju zaprešićke "Frakture". Štiksov roman izabran u konkurenciji od 41 naslova hrvatskih autora.
STUDENI
4. studenog - Film "Put lubenica" Branka Schmidta dobio je glavnu nagradu "Zlatnu Antigonu" na 28. Festivalu mediteranskog filma u Montpellieru.
17. studenog - Na Međunarodnom festivalu filmova snimljenih u jednom kadru "One Take Film Festival", koji je trajao do 19. studenog, prikazano je 29 filmova iz 16 zemalja. Grand Prix je odnio film "Čovjek. Cesta. Rijeka", brazilskog eksperimentalnog redatelja Marcellvsa L.-a.
17. studenog - U organizaciji Razreda za glazbenu umjetnost i muzikologiju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti održan dvodnevni muzikološki simpozij "Generacija 1906. - Ivan Brkanović, Milo Cipra, Boris Papandopulo". Simpozij priređen u povodu 100. obljetnice rođenja hrvatskih skladatelja čija su djela obilježila 20. stoljeće hrvatske glazbe.
19. studenog - Otvorena izložba "Hrvatsko moderno slikarstvo u privatnim zbirkama 1880. do 1945." u Klovićevim dvorima. Izložba obuhvaća 77 remek-djela hrvatskih umjetnika koje je za izložbu odabrao i objavio istoimenu monografiju povjesničar umjetnosti Igor Zidić.
20. studenog - Uručene državne nagrade za životno djelo "Vicko Andrić" za izvanredna dostignuća na području kulturne baštine Ferdinandu Mederu, ravnatelju Hrvatskog restauratorskog zavoda. Godišnju nagradu dobila četvorica stručnjaka konzervatora i restauratora koji su radili na projektu antičkog brončanog kipa Apoksimeona od 1999. do 2006. - Giuliano Tordi (Firenza), Antonio Šerbetić i Iskra Karniš iz Hrvatskog restauratorskog zavoda te Miljenko Domijan glavni restaurator Ministarstva kulture i koordinator radova na projektu.
22. studenog - Zagrebačka Akademija dramske umjetnosti i Hrvatski filmski savez prikazala je prve poznate filmske snimke zabilježene u Hrvatskoj, dosad nepoznate našoj kulturnoj javnosti. Šest filmova iz arhiva francuskog Društva Lumiere snimio je 1898. Alexandre Promio u Šibeniku i Puli, a otkrio ih je i obradio Enes Midžić.
23. studenog - Na izbornoj skupštini Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za predsjednika ponovno izabran dosadašnji predsjednik akademik Milan Moguš. Za potpredsjednike također ponovno izabrani akademik Pavle Dešpalj i akademkinja Alica Wertheimer Baletić, te akademik Slavko Cvetnić za glavnog tajnika. Novi trogodišnji mandat članovima Uprave i novom Predsjedništvu počinje od 1. siječnja 2007.
24. studenog - Dodijeljene 14. tradicionalne nagrade hrvatskog glumišta. Nagrade za svekoliko umjetničko djelovanje dodijeljene dramskom umjetniku Borisu Pavleniću i dugogodišnjoj dramskoj umjetnci i spisateljici Elizi Gerner. Dodijeljene su nagrade u 24 kategorije u drami, opereti, mjuziklu, kostimografiji, scenografiji, predstavama za djecu i drugo.
27. studenog - Otvoren novi stalni postav Memorijalnog muzeja i Obrazovni centar Spomen - područja Jasenovac. Na novom postavu uz hrvatske stručnjake radili su stručnjaci iz Muzeja holokausta u Washingtonu i Jad Vašema iz Izraela.
28. studenog - U Umjetničkom paviljonu otvorena retrospektivna izložba Ede Kovačevića (1906.-1993.) priređena u povodu 100. godišnjice njegova rođenja.
30. studenog - Nada Matošević, v.d. ravnateljica opere riječkog HNK, na sjednici Gradskoga vijeća imenovana novom intendanticom riječke kazališne kuće. Nada Matošević će zamijeniti dosadašnju intendanticu Mani Gotovac kojoj mandat istječe u ožujku 2007.
30. studenog - Ansambl Gradskog dramskog kazališta "Gavella", s Mladenom Vulićem i Natašom Janjić u naslovnim ulogama, premijerno odigrao predstavu "Majstor i Margarita", jedno od najznačajnijih književnih djela 20. stoljeća. Predstavu je prema djelu Mihaila Bulgakova, te dramatizaciji Sanje Ivić, režirao Ozren Prohić.
PROSINAC
3. prosinca - Film "Ta divna splitska noć" Arsena Antona Ostojića proglašen je ukupnim pobjednikom 9. festivala mediteranskog filma u Bruxellesu. Taj Ostojićev film u ožujku je osvojio i četiri nagrade 8. međunarodnog filmskog festivala u Sjevernoj Karolini, među kojima i nagradu za najbolji film.
4. prosinca - Filmom "Bamako" afričkog redatelja Abderrahmanea Sissaka otvoren je 4. međunarodni Festival filma o ljudskim pravima, 4. Human Rights Film Festival, u sklopu kojeg je do 10. prosinca prikazano tridesetak filmova.
5. prosinca - Putujuća izložba "Leonardo da Vinci: Atlantski kodeks", kojom se prvi put hrvatskoj publici pruža cjelovit uvid u genijalne Leonardove tehnološke zamisli i izume, otvorena u Muzeju za umjetnost i obrt (MUO).
13. prosinca - Otvorena obnovljena i preuređena Hrvatska knjižnica za slijepe u Zagrebu, prvu i jedinu takvu knjižnicu u nas koja je osnovana 1965. pri Hrvatskom savezu slijepih. Knjižnica posjeduje oko 2300 naslova na zvučnim zapisima te oko 2200 Brailleovu pismu.
14. prosinca - U Dubrovniku umro slikar Đuro Pulitika u 85. godini života. Zajedno s Antunom Maslom i Ivom Dulčićem činio je poznati dubrovački slikarski trio. Najpoznatija su mu djela "Crveni akt", "Plavi akt s mačkom", "Akt s komodom" i druga.
19. prosinca - Pedeset godina nakon prve samostalne izložbe u Galeriji Klovićevi dvori otvorena retrospektivna izložba slikara Vladimira Kirina (1894.-1963.) koja obuhvaća 208 njegovih djela.
21. prosinca - Retrospektivna izložba kipara Vanje Radauša (1906.-1975.), u povodu 100. obljetnice njegova rođenja otvorena u Klovićevim dvorima. Radauševa retrospektiva obuhvaća 113 skulptura i više od šezdeset crteža.
(nastavlja se)
(Hina) xatod ymc