Korisnici Doma su osobe pravoslavne, katoličke i muslimanske vjere.
Danas sam naučio da je na ovim prostorima moguća multietnička i multivjerska suradnja triju zajednica i skladan život među njima", rekao je veleposlanik Bradtke.
Istaknuo je da se novac od međunarodne pomoći koristi na najprimjereniji način i načelno je prihvatio daljnju suradnju na financiranju proširenja djelatnosti Doma.
U današnje vrijeme kada se najčešće "isključivosti nameću kao glavne vrijednosti, Dom u Širokoj Rijeci pokazuje da se može uspostaviti primjerena suradnja bez obzira na vjeru i naciju, rekao je muftija Ševko Omerbašić .
Zahvalio je veleposlanstvu SAD-a što je od 2003. financijski pomagalo gradnju i opremanje Doma, posebno što je u cijelosti, s oko 200 tisuća kuna financiralo uvođenje centralnog grijanja.
U gradnju Doma uloženo je oko dva milijuna kuna, a omogućili su je Islamska zajednica u Hrvatskoj, Caritas Zagrebačke nadbiskupije, Ministarstvo obitelji branitelja, i međugeneracijske solidarnosti, Karlovačka županija, te veleposlanstva Irana, Njemačke, Švicarske i SAD-a.
Dom je ustanova Islamske zajednice. Njegov rad s oko 70 posto financira Ministarstvo obitelji branitelja i generacijske solidarnosti.
Otvoren je u veljači ove godine, a koriste ga 272 osobe iz 28 sela s područja triju općina - Vojnića, Topuskog i Cetingrada.
Budući da na tom području posebne državne skrbi živi uglavnom staračko stanovništvo pomoćni imam Maljevac Azim efendija Durmić najavio je proširenje rada kuhinje na tri obroka dnevno.
Za to je potrebno osigurati 1,6 milijuna kuna godišnje, rekao je efendija Durmić.