Londonski Ftse indeks ojačao je 0,4 posto, na 6.075 bodova. Frankfurtski DAX indeks bio je na dobitku 0,5 posto, dosegnuvši 6.328 bodova.
Zabrinutosti oko gospodarskih izgleda i kamatnih stopa potaknule su tijekom proteklih deset dana slabljenje europskih dionica za nekih četiri posto.
Mnogi stratezi, međutim, drže da su prodaje dionica stvorile prilike ulagačima za povratak na tržišta budući da temeljni odnosi na tržištu i izgledi za zarade, premda nešto slabiji, ostaju dovoljno snažni da obećavaju prinos po dionicama.
"Nismo skloni vjerovati da valutni čimbenik opravdava promjenu trenda na tržištu, barem zasad", kazao je strateg Christoppher Potts pri CA Cheuvreuxu, koji očekuje da se euro stabilizira na oko 1,35 dolara. "Kad se dolar stabilizira, očekujemo da europska tržišta nastave svoj uzlazni trend".
Cijene nafte kreću se oko 62 dolara po barelu, što je potaknulo jačanje energetskih dionica poput BP-a. Nafta se i dalje drži čvrsto iznad 62 dolara budući da su izglede za novim smanjenjem proizvodnje OPEC-a nadjačale prognoze toplijeg vremena i visoke zalihe goriva u najvećem svjetskom potrošaču, Sjedinjenim Državama.
Aktivnosti spajanja i akvizicija i dalje su davale poticaj europskim dionicama. Među većim dobitnicima bio je Euronext, čije su dionice ojačale dva posto nakon što su europski regulatori u svojem priopćenju objavili kako se ne namjeravaju protiviti planiranom spajanju tog paneuropskog burzovnog operatera s operaterom njujorške burze NYSE.
Indeks Tokijske burze Nikkei smanjen je za 0,23 posto, na 16.266 bodova.