Određujući Čoviću pritvor, Sud BiH takvu je mjeru obrazložio "postojanjem opasnosti od njegova bijega".
Žalbeno vijeće suda BiH je zatražilo od Čovićeve obrane dokaze o njegovu materijalnom stanju, ali predsjedatelj Žalbenog vijeća Vlado Adamović ustvrdio je u srijedu kako obrana nije prijavila stan u Hrvatskoj, koji je u vlasništvu Čovićeve supruge i čija je vrijednost 250.000 konvertibilnih maraka (oko 125.000 eura). Ta činjenica, kao i činjenica da Čović posjeduje hrvatsko državljanstvo, po objašnjenju Žalbenog vijeća Suda BiH, može utjecati na to da Čović pobjegne u Hrvatsku.
Čovićev branitelj, mostarski odvjetnik Josip Muselimović, izjavio je kako je očekivao Čovićevo puštanje iz pritvora, jer je obrana, po njegovim riječima, prikupila valjane dokaze i argumente da mjera pritvora nije neophodna i da je nezakonita.
Komentirajući primjedbu Žalbenog vijeća da obrana nije prijavila stan Čovićeve supruge u Hrvatskoj, Muselimović je kazao kako to nije imovina osobe protiv koje se vodi kazneni postupak. "Osim toga Čović je dao izjavu kako se neće kriti i da neće bez odobrenja Suda napustiti mjesto boravka. On je također dao jamstvo na imovinu, koja se procjenjuje na 500.000 konvertibilnih maraka (oko 250.000 eura). Čović je također bio spreman prihvatiti i sve dodatne mjere koje bi mu ograničavale mogućnost posjećivanja mjesta i osoba izvan mjesta boravka", rekao je Muselimović.
Po Muselimovićevu tumačenju, zadražavanjem Čovića u pritvoru povrijeđeni su Zakon o kaznenom postupku i Europska konvencija o zaštiti temeljnih ljudskih prava i sloboda na Čovićevu štetu.
Muselimović je rekao kako će se, unatoč Čovićevu zadržavanju u pritvoru, obrana odazivati na buduća ročišta u ovom sudskom postupku, na kojima se očekuje izricanje pravomoćne presude.