Izloženo je pedeset crno-bijelih fotografija ljudi svih naraštaja i društvenih slojeva. S obzirom na to da nije bio isključiv u odabiru svojih tema, fotografirao je mlade i stare, umjetnike i intelektualce, bogate i siromašne i smatra se "pravim kroničarom njemačkog društva".
Stefan Moses (Liegnitz, 1928.) više od četrdeset godina radi fotografske portrete. Nakon rata radio je kao fotograf u kazalištu i filmskom studiju, a od 1950. u tiskanim medijima.
Likovni kritičari smatraju da je imao moć nagovoriti ljude koje je snimao da se otvore, ostave svoje uobičajene uloge u društvu i pokažu se onakvima kakvi jesu.
Njemačke pjesnike, mislioce i političare snimao je u prirodi, mnoge iz svijeta slavnih fotografirao je u ogledalu naglašavajući njihov "alter ego", a oni koji nisu htjeli biti prepoznati mogli su se skriti ispod na brzinu improviziranih maski.
Važan je i njegov ciklus u kojem je nepoznate i poznate Nijemce snimao ispred sivog paravana, koji je kao neutralna pozadina postao njihova pozornica za izražavanje osobnosti.
Muzej u Muenchenu od 1995. u svojoj zbirci ima oko 20 tisuća originalnih Mosesovih fotografija. Samo dio, njih oko 220, izlažu se u Goetheovim institutima diljem svijeta.
"Deutsche Vita" je putujuća izložba. U Zagrebu će biti otvorena do 8. prosinca. Već je bila postavljena u Bukureštu, a iz Zagreba odlazi, među ostalim, u Tel Aviv, Jeruzalem, Santa Cruz i Stockholm.