Tečaj eura prema dolaru ostao je do podneva nepromijenjen na 1,2557 dolara a nije se mijenjao ni tečaj dolara prema švicarskom franku, zadržavši se na 1,2683 franka za dolar.
Američka je valuta istodobno oslabila prema jenu za blagih 0,10 posto, spustivši se na 119,22 jena. Euro je također oslabio prema jenu ali se potom, umanjivši gubitke, stabilizirao oko 149,7 jena.
Tečaj japanske valute nakratko je ojačao prema dolaru i euru nakon što je guverner središnje japanske Toshihiko Fukui izjavio da ne može isključiti mogućnost opetovanog podizanja kamatnih stopa u ovoj godini s aktualne razine od 0,25 posto.
"Postoji razlog za slabljenje dolara prema jenu. Naime, Fukui je izjavio da ne može isključiti mogućnost podizanja kamatnih stopa u ovoj godini ali je istodobno kazao i da ne može navesti konkretan rok za taj potez, što ukazuje na tek postupno zaoštravanje monetarne politike", ocijenio je Benedikt Germanier iz UBS-a.
S druge su strane pojedini dužnosnici američkog Fed-a iznosili sasvim različite stavove o stanju u američkom gospodarstvu. Tako je predsjednik ogranka Fed-a u St. Louisu William Poole pritisnuo tečaj dolara izjavom da veći rizik prijeti od usporavanja gospodarstva nego od inflacije.
Potporu dolaru pružio je pak istup predsjednika Fed-ova ogranka u Chicagu Michaela Moskowa, koji je izjavio da će Fed možda morati ponovno podići kamatne stope kako bi suzbio inflatorne pritiske.
U takvoj su situaciji ulagači preusmjerili pozornost na predstojeće podatke o prometu u maloprodaji u SAD-u.