Piršić je izvijestio o prošlotjednoj sjednici Vladine Radne skupine za terminal LNG, koje je i on član.
Na sjednici je, kako je kazao, odlučeno da Energetski institut "Hrvoja Požara" i tvrtka "Ekonerg" izrade projekt "LNG program - podloga za izradbu studije strateške procjene utjecaja na okoliš". U sklopu tog projekta obradit će se pet predloženih kopnenih predjela za izgradnju toga terminala te jedna lokacija na otvorenu moru (off shore).
Nakon toga Radna će skupina predložiti Vladi najbolji predio i jedan zamjenski te će se procijeniti utjecaj izabrana predjela na okoliš. Rok za izradbu studije je veljača 2007.
U Eko Kvarneru smatraju da je Omišalj na otoku Krku najopasnije mjesto za izgradnju LNG-a zbog blizine naftne industrije i Janafovih pogona. Osim te, predložena su još četiri predjela - u Raškom kanalu, Bakarskom zaljevu, Plominskom zaljevu i u Koromačnom.
U Eko Kvarneru drže da bi terminal u Plominskom zaljevu, u kojemu se more pojačano grije zbog tamošnje industrije, svojim hlađenjem neutralizirao to grijanje, a mogao bi poslužiti i industriji u plominskoj okolici.
Piršić je još rekao kako u Udruzi procjenjuju da zahtjevi primorsko-goranskih političara, koji su zatražili ekološku rentu, odnosno dio prihoda od terminala za tu županiju ako se izgradi na Krku, nemaju stvarnu osnovu, t.j. da ulagači nisu iskazali nakanu da to prihvate.