Londonski Ftse indeks oslabio je 0,8 posto, na 5.853 boda. Frankfurtski DAX bio je na gubitku od nekih 0,9 posto, spustivši se na 5.908 bodova.
Raspoloženje ulagača pritisnuli su strahovi od mogućeg usporavanja aktivnosti u američkom gospodarstvu nakon što je indeks podružnice američke središnje banke Fed u Philadelphiji signalizirao da najveće svjetsko gospodarstvo moguće gubi na zamahu više nego što većina ekonomista misli.
Od značajnijih gubitnika izdvaja se nizozemski telekom KPN, čije su dionice oslabile 1,8 posto, nakon što je svoj preostali udjel od osam posto prodala nizozemska vlada.
Oslabile su i dionice ostalih pripadnika telekom sektora, pri čemu je njihov prosječan pad iznosio 1,3 posto. Dan ranije cijene telekom dionica zabilježile su najviše razine u zadnja četiri mjeseca, ojačavši u prosjeku za gotovo tri posto.
Gubitnika je bilo i u sektoru maloprodaje, pri čemu su približno jedan posto oslabile dionice britanskog i francuskog lanca maloprodaje Tesco i Carrefour pošto im je investicijski rejting snizio J.P.Morgan.
Nasuprot njima, nešto su ojačale dionice energetskog sektora pod utjecajem jačanja cijena nafte. No dionice rudarskih kompanija izgubile su ranije dobitke zbog raširenih zabrinutosti glede rasta a unatoč jačanju cijena bakra i zlata.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 1,3 posto, završivši tjedno poslovanje na 15.635 bodova.