Prema priopćenju Vladina Ureda za odnose s javnošću, na sastanku je istaknuta važnost zadržavanja radnih mjesta, te važnost da potencijalni ponuditelj relevantnim jamstvima jamči realizaciju poslovnog plana.
Sudionici sastanka složili su se da je potrebno podići kategorizaciju objekata, dovesti kvalitetnog strateškog partnera i produžiti turističku sezonu s tri na 12 mjeseci.
"Glede dodjele dionica jedinicama lokalne i područne samouprave bez naknade, čija se mogućnost spominjala u medijima i uspoređivala s Gradom Opatijom, konstatirano je da se ovdje ne radi o imovinsko-pravnim sporovima, te je naglašena nemogućnost dodjele dionica Maestrala bez naknade", navodi se u priopćenju.
Na poziv potpredsjednika Vlade Damira Polančeca u Banskim dvorima danas je održan sastanak sa županicom Dubrovačko-neretvanske županije Mirom Buconić, gradonačelnicom Dubrovnika Dubravkom Šuicom, saborskim zastupnikom Franom Matušićem, direktorom Hotela Maestral Davorkom Obuljenom, te predsjednikom Sindikata turizma i usluga Hrvatske Eduardom Andrićem.
Sastanak na kojem se isključivo razgovaralo o privatizaciji Hotela Maestral, protekao u korektnijem ozračju od onoga kakav se, pojedinim izjavama u medijima, stvarao u javnosti, navodi se u priopćenju.
Potpredsjednik Vlade Polančec istaknuo je da je otvoren za razgovore sa čelnicima županije i grada u vezi privatizacije ostalih društava na području Dubrovačko-neretvanske županije, te je odbacio tvrdnje pojedinih lokalnih dužnosnika o višekratnim odgodama dogovorenih sastanaka na tu temu.
Na natječaj Hrvatskog fonda za privatizaciju za prodaju 69,96 posto dionica Hotela Maestral, po početnoj cijeni od 72,16 milijuna kuna, pristiglo je osam ponuda. Taj je natječaj izazvao burne reakcije u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, a predstavnici nekoliko političkih stranaka zatražili su njegovo poništenje.
(Hina) xpp/xbn yds