Veliku nagradu Trijenala dobio je Danijel Kovač za skulpturu "Domaći momci" izrađenu od pleksiglasa. Nagrada se sastoji od diplome i novčane svote od 12 tisuća kuna te prava na samostalnu izložbu na sljedećem Trijenalu.
Tri jednako vrijedne nagrade od po četiri tisuće kuna dobili su Sonja Vuk, Lara Badurina i Neven Bilić, a posebna priznanja dobili su Sanja Fališevac, Božica Matasić i Ana Belošević.
Od ovog trijenala utemeljena je i nagrada Međunarodnoga kiparskog simpozija Labin - Dubrova, a tu nagradu dobio je kipar i slikar Šime Perić.
Trijenale je otvorio ministar kulture Božo Biškupić koji je podsjetio da Gliptoteka čuva najveću zbirku skulptura u Hrvatskoj te da stalnim prikazom suvremenoga hrvatskog kiparstva od 1. trijenala 1982. do danas omogućuje procjenu kiparskog stvaralaštva.
Ovogodišnji Trijenale, naglasio je Biškupić, donosi i problematizira čitav niz danas aktualnih tema - od prezentacije novih senzibiliteta, istraživanja međuljudskih odnosa, kritična stajališta prema suvremenim komunikacijskim medijima, tolerantnosti prema raznolikosti, slobodi znatiželje do uspostavljanja interaktivne komunikacije s gledateljima.
Mnogi kvalitetni radovi umjetnika koji su promišljenim i predanim stvaranjem postali nezaobilazna vrijednost hrvatskoga likovnog kruga potvrđuju kako su priključeni svjetskim strujanjima u umjetnosti, istaknuo je ministar Biškupić.
Ocjenjivački sud 9. trijenala hrvatskog kiparstva radio je u sastavu Josip Diminić (predsjednik), Vesna Mažuran-Subotić, Lida Roje-Depolo, Berislav Valušek, Antun Maračić, Leila Topić i Ines Krasić.
Autor izložbene koncepcije Trijenala je Antun Maračić, a dizajner kataloga Viktor Popović.
Trijenale hrvatskoga kiparstva otvoren je do 15. rujna. Osnivač i nositelj te likovne priredbe je Gliptoteka HAZU-a.