Izložba 56 crteža i 26 fotografija velikog formata rezultat je putovanja dvojice njemačkih umjetnika koje je započelo 2002. u Donaueschingenu (Schwarzwald), koji su prateći tok Dunava došli do delte Dunava na Crnom moru. Willen i Weiner nisu napravili novu dokumentaciju o Dunavu, nego su se usredotočili na samu rijeku, njezinu struju i oblike koje stvara voda.
Od društvenih promjena 1989. Dunav je postao jedna od najvažnijih europskih rijeka, ali i simbol europskog zajedništva i mirnog suživota, rekao je Christian Glass iz Središnjeg muzeja Podunavskih Švaba u Ulmu, suorganizatora zagrebačke izložbe.
Hrvatska je na izložbi zastupljena s jednim crtežom, nastalim kod Vukovara koji je posebno nadahnuo umjetnika, napomenuo je Glass.
Izložba je dosad bila postavljena u Ulmu, Budimpešti, nekoliko rumunjskih gradova i Novom Sadu. Nakon Zagreba, gdje će biti do 25. srpnja, odlazi u Osijek i Vukovar.
Organizirana je u okviru suradnje Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti, istraživanja i umjetnosti njemačke Savezne zemlje Baden-Wuerttemberg.