Ministarstvo u priopćenju podsjeća da su stanovi o kojima Batinić govori građeni i useljeni u razdoblju od 1998. do kraja 2003. Nesporno je da na određenom broju tih stanova i kuća ima nedostataka i zato je Ministarstvo pokrenulo postupak sanacije, te je do sada sanirano 363 stana zašto je utrošeno 30 milijuna kuna, stoji u priopćenju.
Također se navodi da je s tim problemom upoznata i hrvatska Vlada koja je u lipnju prošle godine zaključila da sa sanacijom treba nastaviti te da je Ministarstvo protiv odgovornih izvođača radova, nadzornih inžinjera i projektanata preko Državnog odvjetništva i Hrvatske komore arhitekata zatražilo i pokretanje odgovarajućih postupaka.
U vezi s Batinićevom tvrdnjom da iste tvrtke ponovo dobivaju poslove Ministarstvo navodi da nije zaključilo niti jedan ugovor s tvrtkama koje su gradile stanove i kuće za 100 postotne HRV-i, a na kojima su utvrđeni nedostatci i koji su u postupku sanacije.
Iz iznesenih činjenica vidljivo je da se poduzimaju potrebne mjere za sanaciju spomenutih kuća i stanova, navodi se u priopćenju i dodaje da je Ministarstvo izgradilo i dovršilo 538 stanova na koje nema takvih prigovora.
Sve aktivnosti u vezi sa stambenim zbrinjavanjem stradalnih u Domovinskom ratu radi se u dogovoru i u suradnji s Ministarstvom obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, pa čudi da Udruga, prije javnih javnih nastupa, ne provjeri sve činjenice u svom resornom ministarstvu, navodi Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva u priopćenju.
Središnja Udruga hrvatskih branitelja oboljelih od posttraumatskog stresnog poremećaja jučer je zbog "loše gradnje stanova za stradalnike Domovinskog rata" zatražila ostavku ministrice zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva Marine Matulović Dropulić.