Glavni cilj projekta je potaknuti aktivno sudjelovanje mladih u zajednici i izgrađivati partnerstvo između njih i lokalne samouprave, obrazovnih ustanova, gospodarstvenika i civilnog sektora.
Projekt su poduprli Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti s 120.000 kuna i Grad Rijeka s, kako je rečeno, više stotina tisuća kuna.
U prostorijama Info centra, na oko 500 četvornih metara, mladi će moći koristiti specijaliziranu bazu podataka, besplatno pretraživati internet, stvarat će se mreža podataka grada i provoditi aktivnosti na umrežavanju gradova na osnovi računalne tehnologije. Info centar omogućavat će stipendiranje mladih za specijalizirana stručna usavršavanja.
Ministrica Jadranka Kosor kazala je da Vlada i mjerodavno ministarstvo ostvaruju projekte i programe određene u Nacionalnom programu za mlade. Jedan od projekata je osnivanje info - centara u četiri regionalna središta, kazala je Kosor te dodala da su do sada osnovana dva, u Puli i Rijeci.
Važno je da mladi ostvaruju svoje ideje i dobiju potrebne informacije, jer su iznimno obrazovani i taj potencijal dužni smo iskoristiti, kazala je Kosor dodavši da političari često navode da mladima treba dati mjesta i stavljati ih visoko na stranačkim listama, ali da sami to nerado čine.
Ministarstvo osim projekta osnivanja info-centara za mlade provodi i projekt potpore klubova mladih, projekte potpore udrugama koje se bave problemima mladih i invalida i potpore udrugama koje se bore protiv ovisnosti, kazala je Kosor.
Najavila je da će o projektu osnivanja info-centara biti riječi i na 2. Nacionalnoj konferenciji mladih koja će se početkom srpnja održati na Bjelolasici.