Od 187 tada odvedenih još je nepoznata sudbina 50 osoba.
Današnjem sastanku u Domu hrvatskih branitelja u Vukovaru nazočila je i HTV-ova novinarka Višnja Mišin, koja je prilogom o 187 ranjenika odvedenih u novosadsku bolnicu i navodno vraćenih na tada okupirano područje u okolici Vukovara, aktualizirala njihovo traženje.
Na sastanku je branitelj Vitomir Garvanović ponovio svoje svjedočenje o odvođenju ranjenika. Rekao je kako je pod kraj velikosrpske opsade Vukovara u "Borovo-Commercu" bilo oko 190 hrvatskih ranjenika, koje je nakon ulaska u Borovo naselje 20. studenog 1991. agresorska JNA odvezla "u pet plavo-bijelih autobusa" u novosadsku bolnicu, "20. ili 21.studenog, kad su bili živi". Dovezeni su na ortopedski odjel, na kojem je ranjenike "čuvala jugoslavenska služba državne sigurnosti".
Garvanović navodi kako mu je liječnik iz te bolnice, čije ime ne želi reći, i koji mu je spasio život ne dopustivši da ga pripadnici JNA odvezu na Principovac, potvrdio kako je riječ o 187 ranjenika.
"Bio sam pokretan i vidio sam dolazak pet autobusa. Želim svjedočiti o tome dokle god sam živ", rekao je Garvanović, umirovljeni hrvatski ratni vojni invalid, koji navodi i imena nekolicine ranjenika iz novosadske bolnice.
Članice udruge "Vukovarske majke" iznijele su vlastita saznanja o sudbini članova svojih obitelji koji su kao ranjenici boravili u "Borovo-Komercu". Posmrtni ostatci njih nekolicine pronađeni su u nekima od 50-ak masovnih grobnica na širem vukovarskom području.
"U Vukovarsko-srijemskoj županiji, 15 godina nakon velikosrpske agresije, na popisu traženja nestalih i zatočenih još su 503 branitelja i civila, što je gotovo polovica ukupna broja traženih u Hrvatskoj", rekao je predsjednik Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih Ivan Pšenica i upozorio kako "ove godine nije pronađen ni jedan od njih."
"Očekujemo od hrvatskih vlasti odgovore o sudbini nestalih. Ili tražite Grujićevu smjenu, ili bolji rad", rekao je Danijel Rehak, predsjednik Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora koje okuplja oko pet tisuća članova, i u kojem je i Garvanović.
Na novinarski upit jesu li vukovarske udruge nezadovoljne radom Povjerenstva za zatočene i nestale pri Ministarstvu branitelja, Rehak je ustvrdio kako cijela Uprava za zatočene i nestale nije izvršila svoju zadaću.
"A jesu li okolnosti objektivne ili subjektivne, mi to ne znamo", rekao je Rehak, dodavši kako nakon 15 godina "žele staviti točku na i".
Predsjednik Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih Pšenica rekao je da je na današnji sastanak pozvao pukovnika Ivana Grujića, koji ga je izvijestio da će danas boraviti u Beogradu kako bi se rasvijetlila sudbina ranjenika iz "Borovo-Commerca", a zatim će članove Udruge izvijestiti u Vukovaru o rezultatima.