U TV prilogu se navodi da su žrtve odvedene na područje Srbije i Crne Gore, te kasnije vraćene i pogubljene na tada okupiranim područjima u okolici Vukovara.
U Ministarstvu ističu da oni još od 1993. raspolažu informacijama da je dio ranjenika i bolesnika nakon pada Vukovara odveden u novosadsku bolnicu, nakon čega je njihova sudbina bila nepoznata.
Iako su još od 1991. godine zahtijevali odgovor i dokumentaciju o sudbini nasilno odvedenih iz Vukovarske bolnice, ratne bolnice u "Borovo Comercu", iz Borova naselja, kao i svih osoba nestalih u agresiji na Vukovar poimenično, u dosadašnjem tijeku pregovora nadležna tijela iz Srbije nisu ustupila nikakav popis niti bilo kakvu drugu dokumentaciju o njihovoj sudbini, uključujući i popis ranjenika iz "Borovo Comerca" koji su odvedeni u novosadsku bolnicu, napominju u Ministarstvu.
Značajniji napredak u sustavnom rješavanju pitanja nestalih osoba može se očekivati otvaranjem dokumentacije Vojnog arhiva u Beogradu, što je najvaljeno na zadnjim pregovorima o nestalim osobama u Zagrebu početkom veljače.
Ministarstvo je nadležnoj Komisiji u Beogradu uputilo službeni zahtjev za očitovanje o popisu 187 ranjenika iz "Borovo Comerca", a o tome će se razgovarati na Međunarodnoj konferenciji UN-a koja će se održati u Beogradu od 13. do 15. lipnja.
U Ministarstvu podsjećaju da je dio žrtava iz "Borovo Comerca" dosad ekshumiran iz nekoliko masovnih grobnica, te da je nepoznata sudbina još njih 50.
Radi pronalaženja žrtava provodi se i proces ekshumacija na području Srbije. Ekshumacijom u Novom Sadu od 60 pronađenih posmrtnih ostataka dosad je identificirano njih 33, od čega je 10 iz Borovo Comerca.
Nastavljena je i ekshumacija u Sremskoj Mitrovici, Beogradu, Inđiji i drugim mjestima, a predstoje i ekshumacije na području Pančeva i Smedereva, stoji u priopćenju Ministarstva.