Gradonačelnik Bandić na to se odlučio nakon pitanja gradske zastupnice HNS-a Morane Paliković-Gruden zašto se ne objave imena korisnika gradskih stanova bez obzira koriste li se bespravno ili ne.
Bandić joj je odgovorio da će to objaviti, ali i nazive udruga kojima je HNS dok je sudjelovao u vlasti dodijelio prostor i za što se taj prostor sada koristi.
Paliković-Gruden novinarima je dala podatak u kojem stoji da Zagreb ima 9038 stanova, a da se od toga 1621 koristi bespravno.
Nakon toga pročelnica Gradskog ureda za imovinsko-pravne poslove i imovinu grada Ninoslava Zeković novinarima je podastrijela podatak da je s 31. prosincem 2005. Grad Zagreb na upravljanju imao 8926 stanova. Pretpostavlja se da je u stvarnom gradskom vlasništvu 4487 stanova, te da je od toga uknjiženo nešto manje od 25 posto, odnosno oko tisuću stanova. Od ukupno 8926 stanova kojima grad sada upravlja, 2844 je u procesu povrata prijašnjim vlasnicima, a oko tisuću državi, dok je 557 stanova iz pretvorbe, navela je.
Nakon aktualnog sata pred gradskim zastupnicima je 25 točaka dnevnog reda, od toga i zbirno izvješće o privremenim financijskim rezultatima poslovanja gradskih trgovačkih društava za 2005., odluke o donošenju urbanističkih planova uređenja gospodarske zone Sesvete-jug, ulice grada Gospića-sjeveroistok i Oporovečka-sjever.