Livni je posebno razgovorala s turskim predsjednikom Ahmetom Necdetom Sezerom i premijerom Recepom Tayyipom Erdoganom kao i sa šefom turske službe nacionalne sigurnosti Yigitom Alpoganom.
Livni je za svoj prvi službeni inozemni posjet izabrala upravo snažnu regionalnu silu kakva je muslimanska Turska. Ta zemlja, dugogodišnja članica NATO koja kuca na vrata Europske unije (EU), svojim sekularističkim društveno-političkim ustrojem ima golemi politički i drugi utjecaj na području Srednjeg istoka pa i znatno šire.
Tursko-izraelski razgovori, osim bilateralne suradnje, bili su usredotočeni na stanje na okupiranim palestinskim teritorijima i, kako se saznaje, na sporni iranski nuklearni program. Na zajedničkoj tiskovnoj konferenciji sa svojim kolegom Gulom, Livni nije odgovorila na novinarski upit hoće li Izrael potpisati međunarodni ugovor o neširenju nuklearnog oružja.
Gul je, kao i premijer Erdogan, zatražio od nove izraelske vlade da omogući transfer pomoći Palestincima. On je osporio izraelsku politiku "jednostranih koraka" te izrazio uvjerenost da je najbolji put za razrješenje izraelsko-palestinskog konflikta "putna karta mira". No Livni je rekla da upućivanje novčane pomoći Palestincima nije dobar izbor. Drži kako bi se ta sredstva mogla koristiti za nabavu naoružanja. "Teroristička mreža okružuje Hamasovu vladu", upozorila je.
Ministrica Livni je iznijela ocjenu da je najbolje rješenje za stišavanje srednjoistočnih napetosti uspostava dviju država - izraelske i palestinske koje bi živjele u miru i slozi jedna pored druge. Dometnula je da Izrael traži pregovarača na palestinskoj strani.
Turski predsjednik Sezer posjetit će od 6 do 8. lipnja Izrael. To je, prema ovdašnjim promatračima, dokaz više da dvije zemlje povezuju mnogi zajednički srednjoistočni politički i drugi interesi. Odnosi Ankare i Tel Aviva bili su ozbiljno zahlađeni nakon posjeta visokog Hamasovog izaslanstva Turskoj u veljači ove godine.