Predstavnici radnika bivšeg TDZ-a koji traže poništenje pretvorbe i privatizacije razgovarali su danas u DORH sa zamjenikom glavnog državnog odvjetnika zaduženog za slučaj TDZ-a Radovanom Šantekom o potezima koje je tužiteljstvo poduzelo po njihovim kaznenim prijavama protiv čelnih ljudi TDZ-a.
Radnici su bivšeg direktora tvornice Bakovića prijavili smatrajući da je njih i male dioničare oštetio jer je TDZ, kako tvrde, sedam godina "kreditirao" TDR i Adris grupu s ukupno 594 milijuna kuna.
Glasnogovornica DORH-a Martina Mihordin potvrdila je da su u jednom predmetu izvidi pri kraju, što znači da radnici mogu očekivati odluku državnog odvjetništva. No, na upit o kojem je predmetu riječ kazala je da taj predmet obuhvaća više podneska i kaznenih prijava koje su radnici podnijeli te da više ne može reći jer su izvidi u tijeku.
"Radnici su izviješteni o postupanjima nadležnih državnih odvjetništava, a bit će izviješteni i po okončanju svih izvida i postupanja", izjavila je glasnogovornica DORH-a nakon sastanka s predstavnicima radnika.
Sindikalna povjerenica kazala je da je od tužiteljstva zatražila da se što hitnije postupi po njihovom zahtjevu za poništenjem pretvorbe i privatizacije TDZ-a te da se ispita je li Zagrebačke banke zakonito ušla u vlasništvo TDZ-a.
Prema pisanju dnevnika "24 sata", policija je jučer po nalogu Državnog odvjetništva ušla u poslovne prostore rovinjske tvrtke Adris d.d. kako bi istražila poslovnu dokumentaciju povezanu s transakcijom između TDZ-a i TDR-a. Dnevnik navodi da je za tu transakciju odgovoran jedan od direktora, a iznos koji se spominje kao sporan je 600 milijuna kuna navodnih dugovanja prema TDZ.
U DORH-u i MUP-u za sada se nije mogla dobiti potvrda o "ulasku" policije u rovinjske tvrtke.