Da je tako, dodala je, pokazuje velika agresija HDZ-a, najprije na DC, kojeg je htio uništiti, ali nije uspio jer DC ima jake korijene u Slavoniji, te najnoviji slučaj s Glavašem.
"Iako pravosudni proces teče otprilike nešto više od godinu dana, politika se nadovezala na njega želeći iskoristiti upravo to - bitku za Slavoniju", ustvrdila je Vesna Škare-Ožbolt.
Rekla je kako neće govoriti koliko se politika upotrebljava za privatne svrhe, ali slučaj Glavaš trebao se riješiti i 1991. i 1995. i 1998. i 2001. Nije se riješio, a sada, kada se počeo, hrvatska javnost konačno mora znati što se dogodilo.
"Pitamo se hoće li to sve završiti samo na Branimiru Glavašu ili na ljudima koji barem u svojem životopisu navode da su u to doba bili njegovi šefovi, da su bili javni tužitelji, da su bili potpredsjednici Vlade za unutarnju politiku. Postavljamo si pitanje što će se dogoditi ako ova istraga dođe do današnjeg predsjednika Sabora. Hoće li politika reći 'stop', a hoće li pravosuđe nastaviti", rekla je, dodajući kako vjeruju da će pravna država odraditi svoj posao.
Istaknula je kako na događaje u Domovinskom ratu treba "staviti točku" i procesuirati sve zločine.
Upitala je zanima li Vladu 311.000 nezaposlenih i 70.000 ljudi koji rade a ne primaju plaću, istaknuvši da se nijedna reforma nije provela jer se premijer uplaši kritika na prijedloge koje iznese te kako se od njega neće čuti da je to nepopularan potez, ali ga moramo provesti da bi nam u sljedećem razdoblju bilo bolje.
"To nećete čuti od premijera jer on je samo bolja, zanimljivija slika Jadranke Kosor, koja se rasplače kada vidi problem. Premijer kada vidi problem počne zabavljati naciju drugim stvarima. Meni je drago da je igrao nogomet i da je zabio golove, ali bih voljela da zabija gospodarske golove i da ne troši novac u političke spomenike, poput mosta na Pelješcu, nego za razvoj, poticanje poduzetništva i otvaranje novih radnih mjesta", rekla je.
Ocijenila je da je Hrvatskoj potreban konsenzus u svezi s bitnim nacionalnim interesima te gospodarski domovinski rat, a vrijeme koje Hrvatska gubi zato što se ne provode reforme neumoljivo teče. Zato je potrebna treća opcija - faktor koji će ujediniti i lijeve i desne, a DC to predstavlja.
Zamjenik predsjednice DC-a Joško Morić rekao je da premijer "provodi politiku tuđe odgovornosti za vlastite promašaje". Istaknuo je da je smjenom Skoblara u Hrvatskim poštama premijer "maskirao odgovornost" ministra Šukera, a smjenom Brusića u Ini i Poljaka u Brodosplitu ministra Vukelića i potpredsjednika Vlade Polančeca. "Premijeru je mnogo važnije što je, maskirajući njihovu odgovornost, u ovim slučajevima zaštitio i HDZ-ovu riznicu", rekao je Joško Morić i pozvao Državno odvjetništvo da istragu u Brodosplitu provede profesionalno i temeljito kako bi se otkrilo gdje je završilo šest milijuna dolara.
Glavni je odbor za članove Predsjedništva izabrao Mladena Greguraša, Zdravka Režeka, Vladimira Novotnyja i Maria Pejaka. Također je odlučio da se do kraja godine održi izvještajna konvencija DC-a.