Agent i dealer ovog izdanja je Privredna banka Zagreb, kako se navodi u prospektu ovog Programa, pojedina tranša ne može biti manja od 10 milijuna kuna, a rok dospjeća im ne može biti dulji od 364 dana.
Neto prihod od izdavanja komercijalnih zapisa, dodaje se, bit će upotrijebljen za refinanciranje postojećih kreditnih obveza i financiranje tekućeg poslovanja sukladno odlukama Uprave Atlantske plovidbe.
Kako se navodi u opisu tvrtke, među hrvatskim brodarima danas Atlantska plovidba drži drugo mjesto po bruto registarskim tonama i nosivosti, a prvo u prijevozu suhih tereta.
Raspolaže sa 22 broda prosječne starosti od oko 15,9 godina te tržišne vrijednosti od oko 270 milijuna dolara. Izgradnjom devet naručenih brodova u slijedeće dvije godine te kupnjom dva polovna broda za prijevoz teških i specijalnih tereta ukupne vrijednosti veće od 300 milijuna dolara, kao i prodajom starijih brodova, planiraju povećati, ali i pomladiti flotu.
Tvrtka je prije šest godina proširila svoju djelatnost i na turizam, te je 2000. s riječkim Jadroagentom osnovala Pomorsku agenciju, a 2003. Atlant putničku agenciju, čije je jedini osnivač i vlasnik Atlantska plovidba.
Najveći iskorak i ulaganje Atlantske plovidbe u turizam učinjen je kupnjom i dokapitalizacijom dubrovačkog Grand Hotela Imperial, koji je danas dio svjetskog hotelskog lanca Hilton.
U zadnju godinu dana Atlantska plovidba je kupila i Hotel Grand na Lopudu, a zajedno sa zagrebačkom Ingrom postala je i većinski vlasnik dubrovačkog Hotela Lapad.
Prije dvije godine je pak osnovala zrakoplovnu kompaniju Dubrovnik Airline, u kojoj ima 70 postotni vlasnički udio, a koja je prošle godine započela s prvim komercijalnim letovima.