Vlada je, naime, u Izvješću po prvi put, uz žrtve hrvatske nacionalnosti, navela i nestale za kojima traga vlada Srbije i Crne Gore.
Potpredsjednica Vlade ministrica Jadranka Kosor istaknula je da se u Hrvatskoj traga za još 1139 osoba s popisa iz 1991., te 915 osoba iz evidencija vlade SiCG i međunarodnog Crvenog križa.
U protekle dvije godine u Hrvatskoj je pronađeno pet novih masovnih grobnica žrtava srpske agresije, a prikupljena su i provjerena saznanja o 215 mjesta masovnih i pojedinačnih grobnica. Istodobno ekshumirani su posmrtni ostatci 144 osoba.
Potpredsjednica Kosor naglasila je da je u ovogodišnjem državnom proračunu za ekshumaciju i identifikaciju žrtava osigurano dodatnih dva milijuna kuna.
Činjenicu da su u Izvještaju navedeni svi nestali, bez obzira na kojoj su strani bili u ratu, pohvalio je i Milorad Pupovac (SDSS), ocjenjujući da je riječ o značajnom koraku naprijed, budući da, naglašava, među žrtvama ne može biti diskriminacije.
I Ivica Pančić (SDP) smatra da će se takvim podatcima stati na kraj manipulacijama pojedinih udruga i dužnosnika u Srbiji, jer je Vlada RH preuzela obvezu rješavanja sudbine nestalih hrvatskih građana, bez obzira na njihovo podrijetlo, nacionalnost i vjeroispovijest.