Iz ureda muenchenskog javnog tužitelj priopćeno je u srijedu da je sumnjivo nekoliko bundesligaških igrača, među kojima ima i reprezentativaca, te da se još istražuje jesu li stvarno sudjelovali ili nisu u namještanju rezultata pojedinih utakmica na ishode kojih su se kladili neki profesionalni kladitelji.
Glasnogovornik muenchenskog javnog tužitelja rekao je pred kamerom Bavarske televizijske postaje "da njegov šef još prikuplja podatke o lažiranim utakmicama, što je uobičajeno prije podnošenja tužbe sudu".
Predsjednik Organizacijskog odbora SP-a 2006. Franz Beckenbauer, odmah potom je izjavio za medije kako ne vjeruje da su neki poznatiji njemački nogometaši bili uključeni u namještanje rezultata utakmica: "Oni predobro zarađuju da bi se upustili u takvu avanturu. Ne znam što je istina, a što laž, ali svaka vijest o nekakvom lažiranju u nogometu ima destruktivan efekt."
U TV programu jedna zamaskirana osoba, koja je predstavljena kao svjedok optužbe, izjavila je da je ugovorila nekoliko sastanaka između predstavnika kladiteljske mafije i jednog bundesligaškog nogometaša čije ime nije spomenuto: "Bio sam osobno nazočan jednom od tih sastanaka na kojemu je taj nogometaš rekao da će njegova momčad sutra izgubiti prvenstvenu utakmicu i da je stavio 10.000 eura na pobjedu protivničkog kluba."
Prošlog tjedna uhićena su zbog istrage četvorica ljudi za koje frankfurtski javni tužitelj vjeruje da su tijekom mjeseca veljače bili upleteni u namještanje rezulata najmanje pet utakmica, od kojih je jedna drugoligaška (Hansa Rostock - Siegen 2:0), a ostale iz regionalnih liga.
DFB je priopćio da se ova afera po razmjerima ne može usporediti s prošlogodišnjom u kojoj je glavno lice bio nogometni sudac Robert Hoyzer, koji je zbog namještanja rezultata utakmica u studenome 2005. kažnjen s 29 mjeseci zatvora. No, muenchenski i frankfurtski javni tužitelji ne misle tako.