Ministar Ljubičić je istaknuo da je riječ o izuzetno važnom objektu na koji je Split čekao nekoliko desetljeća i koji će postati referentni centar za ginekologiju i neonatologiju.
"Vlada je odlučna u provedbi pronatalitetne politike pa stoga ne treba posebno isticati važnost rodilišta i neonatologije na području južne Hrvatske čiji će stanovnici koristiti buduću Kliniku za ženske bolesti i porode", rekao je ministar dodavši kako je nacionalna strategija zdravstva usmjerena na ravnomjerni razvoj i uvažavanje rezultata svih bolničkih centara u državi.
Kazao je također kako očekuje da će splitska bolnica za najviše godinu i pol ponovno postati klinički bolnički centar te kako je potrebno da se naši stručnjaci educiraju i u inozemstvu kako bi to iskustvo i znanje primijenili u Hrvatskoj.
Ravnatelj Kliničke bolnice Split Dujomir Marasović zahvalio je Vladi na pomoći u izgradnji ove klinike. Rekao je da će ona imati i suvremeni odjel za potpomognutu oplodnju što je, po njegovu mišljenju, posebno važno s obzirom na to da se u splitskoj bolnici do sada nisu obavljali takvi medicinski zahvati.
Direktor "Zagorje Tehnobetona" Miroslav Bunić kazao je da će Klinika za ženske bolesti, koja zajedno s okolnim zemljištem ima 20 tisuća četvornih metara, biti završena u zadanom roku od dvije godine, a sama izgradnja stajat će 119,5 milijuna kuna.
Odgovarajući na novinarski upit o potpisivanju peticije za pravedni mirovinski i zdravstveni sustav, ministar Ljubičić je rekao kako je razgovarao s čelnicima četiriju sindikata koji iniciraju njezino potpisivanje, ali da mu je smiješno i neozbiljno pokretanje takve akcije u trenutku kada je otvorena javna rasprava o tom pitanju. "Potpisivati peticiju protiv nečega što je još uvijek u okvirima javne rasprave, doista je smiješno, ali i pokazuje koliko politika i politiziranje opterećuju zdravstvo. Protiv toga ću se žestoko boriti", istaknuo je ministar Ljubičić.