Britanski Times u naslovu komentara objavljenog na internetskoj stranici postavlja pitanje "može li Milošević, koji je za života bio optuženik za ratne zločine, u smrti postati mučenik".
"Svojom smrću u ćeliji UN-ova zatvora... Milošević nije samo razljutio tužiteljstvo koje ga četiri godine pokušava optužiti za genocid i druge zločine protiv čovječnosti. Sad ih je zadnji put potukao njihovim vlastitim oružjem i čak se čini da je umro iz inata", piše Times.
The Guardian u naslovu ističe da je sada suđenje "možda završilo, ali pravda nije postignuta".
Francuski Le Monde uz vijest je objavio i tekst "Desetljeće rata u bivšoj Jugoslaviji" te prikaz suđenja Miloševiću i biografiju pod naslovom "Portret nesvršenog diktatora".
Liberation u naslovu ističe da je Milošević "umro u zatvoru i izbjegao presudu".
Agencijske vijesti prenose i španjolski listovi poput El Paisa, ABC-a i El Munda. Usto El Pais je objavio opširnu biografiju i analizu suđenja u Haagu.
Ostali listovi na internetskim stranicama u subotu su uglavnom prenijeli agencijska izvješća.
Televizijska postaja CNN uz vijest je objavila prilog novinarke Christiane Amanpour, a na svojoj internetskoj stranici i članke "Milošević: Arhitekt balkanskoga pokolja", "Miloševićevo suđenje: četverogodišnji maraton" te reakcije.
Osim CNN-a, vijest su objavili i BBC, ABC te katarska televizijska postaja Al Jazeera koja ističe kako Miloševićevom smrću "bez odgovora ostaje pitanje o njegovoj ulozi u sukobima u BiH, Hrvatskoj i na Kosovu".
"Žaljenje što bivši jugoslavenski predsjednik Slobodan Milošević nikad neće biti suočen s presudom i suosjećanje s njegovim žrtvama dominiraju reakcijama" na Miloševićevu smrt, ističe u komentaru Radio Slobodna Europa.
Vijest o Miloševićevoj smrti objavili su i australski, kineski, japanski, indijski i južnoamerički listovi.