Koncert je uvršten u ciklus Lisinski subotom, a ovo je bila iznimna prigoda da je održan dva dana kasnije. Bečki simfoničari su pod dirigentskim vodstvom njihova šefa dirigenta Fabija Luisija i jednoga od vodećih kineskih pijanista Langa Langa izveli Mozartovu 25. simfoniju u g-molu, Chopinov 1. koncert za glasovir i orkestar u e-molu, te u drugom dijelu 1. Schumannovu simfoniju u B-duru, poznatiju pod nazivom "Proljetna".
Bečki simfoničari, orkestar stoljetne tradicije, je uz Bečku filharmoniju glavni nositelj glazbenog života u Beču i jedna od najuglednijih svjetskih orkestara. Prvi koncert su održali 1900. u bečkom Musik Vereinu. Nakon Ferdinanda Loewa, osnivača i prvoga dirigenta orkestra, za pultom Bečkih simfoničara stajali su najbolji svjetski dirigenti B. Walter, R. Strauss, O. Kabasta i brojni drugi. Veliki uspjeh s orkestrom, kako se navodi u programskoj knjižici ostvarili su i gosti dirigenti L. Bernstein, L. Maazel, Z. Mehta, C. Abbado i S. Celibidache. Od 1997. do 2004. šef dirigent toga orkestra bio je Vladimir Fedosejev, a naslijedio ga je Fabio Luisi.
Tijekom sezone Bečki simfoničari u svom gradu i na gostovanjima održe godišnje oko 160 opernih i koncertnih nastupa. Dosad su snimili sve Šostakovičeve simfonije, te Mozartove i Beethovenove klavirske koncerte.
Fabio Luizi je rođen u Ženevi 1959. Studij klavira diplomirao je na Konzervatoriju "Nicolo Paganini", a dirigiranje u Grazu u klasi Milana Horvata. Kao dirigent debitirao je 1984. u Italiji. Luizi je osnovao Simfonijski orkestar Graza i vodio ga do 1995. Bio je umjetnički ravnatelj Orkestra romanske Švicarske, a 2000. debitirao je u SAD-u s Newyorškom filharmonijom, i od tada redovito gostuje u Americi, a prošle godine je prvi put nastupio i u Metropolitan operi.
Zagrebačka publika večeras je posebno nagradila pljeskom kineskoga pijanistu Langa Langa, međunarodnu pijanističku zvijezdu u usponu, kako ga je prozvala glazbena kritika. S pet godina održao je prvi solistički recital u Kini, sa devet se upisao na glazbeni konzervatorij u Pekingu, dok je s 11 godina osvojio nagradu na 4. Međunarodnom natjecanju mladih pijanista u Njemačkoj.
Lang Lang je prvi kineski pijanist koji je nastupao s Berlinskom filharmonijom i s pet najvećih američkih orkestara. Repertoar mu je raznolik i obuhvaća stožerna djela glasovirske literature iz razdoblja bečke klasike i romantike, ali i skladbe suvremenih autora, primjerice, kineskoga skladatelja Tan Duna. Danas taj 24-godišnji pijanist nastupa s vodećim svjetskim orkestrima u Americi, ali i diljem Europe.