U Kraftovu izvješću stoji kako ispitana skupina debljinu vidi kao problem kod drugih ljudi, ali ne i kod sebe. Od 15 zdravstvenih problema navedenih na ponuđenom popisu, ispitanici su debljinu smjestili između petog i devetog mjesta. Na vrhu popisa bile su srčane bolesti i rak.
Unatoč sve većem broju pretile djece u Europi, čini se da njihovi roditelji višak kilograma kod svojih potomaka ne vide kao velik problem. Na popisu s navedenih 14 zdravstvenih problema kada su u pitanju njihova djeca, većina ispitanih majki nije svoje dijete smatrala debelim, pa je pretilost ostala na šestom mjestu kao zdravstveni problem.
Posljednja izvješća o pretilosti Europljana zasigurno će biti temom rasprava unutar Europske komisije, koja će obilježiti prvu godišnjicu europskog programa o prehrani, dijetama i fizičkoj aktivnosti tijekom predstojećeg mjeseca.
U nastojanju da se smanji pretilost među stanovništvom 25 zemalja članica EU-a Komisija je konzultirala političare, industrijske grupacije i nevladine udruge. Ustanovljeno je da je 73 posto osoba obuhvaćenih istraživanjem priznalo kako ne vježba dovoljno ili uopće, a manje od 50 posto odgovorilo je kako im je zdravlje "izvrsno" ili "vrlo dobro".
Tri četvrtine ispitanika poduprlo je etiketiranje proizvoda na način da na njiima piše koji su prehrambeni proizvodi dobri, a koji nisu za djecu, a 77 posto ispitanih poduprlo je prijedlog o tomu da se u automatima smještenim u školama djeci nude zdravi "snackovi",