Kolonom s više od 80 traktora prosvjednici su privremeno zaustavili promet u gradskom središtu i prilaz obližnjem graničnom prijelazu s Madžarskom. Prosvjednici od Hrvatskog sabora, Vlade i Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva, među ostalim, zahtijevaju isplatu poticaja za prošlu i ovu godinu u punu iznosu te donošenje čvrsta sustava poticaja koji se ne će mijenjati idućih pet godina.
Seljačke udruge traže da se Zakon o poljoprivrednom zemljištu ne mijenja, nego da se dosljedno provode programi, te daju prednost prodaji zemljišta, a ne koncesiji. Također traže da se vodna naknada smanji na sto kuna po hektaru te da se njihovi zahtjevi ispune u roku osam dana, inače će, kako je najavio predsjednik Udruge mljekara Osječko-baranjske županije Ivica Miketek, organizirati prosvjed u Zagrebu.
Seljačke je zahtjeve podupro osječko-baranjski dožupan Danijel Srb, kazavši kako sada nema osnovnih uvjeta za razvoj poljoprivrede. Dodao je kako država toj županiji samo za štetu od poplava u prošloj godini duguje više od 400 milijuna kuna, a za poticaje više od 300 milijuna.
Predsjednik Hrvatske stranke prava Anto Đapić je, rekavši kako je današnji skup "jasna poruka onima koji u Hrvatskom saboru i Vladi odlučuju o gospodarskom i društvenom životu", istaknuo da u potpunosti podupire seljačke zahtjeve, da će ih poduprijeti osječka i županijska vlast te da će ih osobno zagovarati u svim mogućim razgovorima i pregovorima. Zahtjeve je podupro i gradonačelnik Donjeg Miholjca Eduard Šrajer, a prosvjed je završio nešto nakon 12 sati.
Saborska zastupnica i predsjednica DC-a Vesna Škare-Ožbolt priopćola je kako ona i stranka podupiru seljačke prosvjede i njihove legitimne zahtjeve, ustvrdivši, uz ostalo, kako DC smatra da je osim pravosuđa poljoprivreda najvažnija u pregovorima o ulasku u EU.