Odvjetništvo Matijaševića, tadašnjeg potpredsjednika HUS-a, tereti zbog javnih prijetnji upućenih 2001. godine danas bivšem direktoru kaštelanskog "Adriachema" Petru Čovi, poručujući mu kako će ga "zakucati za beton ako se usudi radnicima podijeliti otkaze".
Prema optužnom prijedlogu, tereti ga se i za kažnjivo djelo prijetnje i prisile prema sucu splitskog Trgovačkog suda Damiru Čudini, kojemu je iste godine, također javno, poručio da će u slučaju smjene stečajnog upravitelja Jadrantekstila pokrenuti sindikalnu akciju "koja neće imati veze s racionalnim razmišljanjem".
Tužiteljstvo navodi i kako je Matijašević Trgovački sud nazivao "kuhinjom" te je najavljivao "događanje naroda u Splitu koje će pojedine suce izbaciti iz njihovih fotelja".
Matijašević je danas potvrdio da će se pojaviti na ročištu zakazanom za petak na Općinskom sudu. Poručio je kako to suđenje predstavlja "sumrak pravosuđa, koje zatvara oči na malverzacije u pretvorbi i privatizaciji, ali zato progoni one koji upozoravaju na kriminal, posebno u vođenju stečajnih postupaka".
Podsjetio je da je odvjetništvo odbacilo kaznenu prijavu koju su protiv bivšeg direktora Adriachema podnijeli sadašnja uprava i radnici, "ali da pet godina nakon navodne prijetnje bivšem direktoru Čovi pokreće kazneni postupak premda je svima jasno tko je upropastio kaštelansku tvornicu. Upravo Čovo!".
Matijašević je kazao kako je, sada pokojnom, sucu Čudini Državno sudbeno vijeće potkraj 2003. godine skinulo sudački imunitet na zahtjev USKOK-a zbog sumnje da je počinio financijske malverzacije u dugoratskoj tvornici "Dalmacija" zajedno s bivšom stečajnom upraviteljicom Blankom Tuđen Mazuth te tražio mito od tadašnjeg savjetnika predsjednika Republike Branka Roglića.
Matijašević je poručio kako ga strah od moguće zatvorske kazne neće zaustaviti u ustrajnom zastupanju svojih poslodavaca - radnika, pozvavši bivše radnike "Jadrantekstila" i "Dalmacije" da u petak dođu na splitski sud i osvjedoče se kako funkcionira hrvatska pravna država.