Njezin saudijski kolega, princ Saud Al-Faisal upozorio je da će Rijad nastaviti pružati novčanu potporu palestinskim vlastima čak i nakon što je radikalni pokret Hamas pobijedio na izborima na palestinskom teritoriju. "Ne želimo vezati međunarodnu pomoć palestinskom narodu uz neke druge razloge...", rekao je Al-Faisal na zajedničkoj konferenciji za novinare s Rice.
Washington je zatražio da palestinske vlasti vrate 50 milijuna dolara pomoći za projekte infrastrukture, strahujući da će taj novac pasti u ruke Hamasa kojeg SAD i Europa smatraju terorističkom skupinom.
Međutim, Al-Faisal je to odbacio rekavši da je potrebna i humanitarna pomoć i pomoć za projekte infrastrukture.
Prije dolaska u Saudijsku Arabiju Rice je istovjetno odbijanje doživjela u Kairu. Ona je i tom prigodom ponovila oštar stav američke administracije prema Hamasu i rekla da se ne može jednim dijelom biti uključen u terorizam, a drugim u politiku.
Međutim, Egipat je poručio da Washinton mora poštivati rezultate demokratskih palestinskih izbora. Egipatski ministar vanjskih poslova Ahmed Abdul Gheit rekao je na konferenciji za novinare s Rice u utorak da Hamasu treba dati vremena da se razvije i sazrije.
Nakon posjeta Saudijskoj Arabiji američka državna tajnica je nenajavljeno stigla u Libanon, uz jake sigurnosne mjere. Rice je rekla da je jedina svrha tog posjeta izraziti potporu libanonskom narodu i vladi u njihovu pokušaju da u potpunosti uspostave svoj suverenitet, nakon odlaska sirijskih vojnika iz te zemlje.
Nakon Bejruta Rice će otputovati u Ujedinjene Arapske Emirate gdje će razgovarati o sporazumu prema kojem bi jedna tvrtka iz te zaljevske zemlje upravljala nekim američkim lukama. Neki američki kongresmeni protive se tom dogovoru i smatraju da bi taj sporazum mogao predstaviti prijetnju nacionalnoj sigurnosti.