Taj podatak naveden je u dokumentaciji koja broji 36 dokumenata, čije je dostavljanje Haškom sudu u ponedjeljak odobrio Nacionalni savjet za suradnju s haškim tribunalom u Beogradu, čime su - kako je priopćeno - u potpunosti ispunjeni zahtjevi haškog tužiteljstva u vezi s dostavljanjem dokumenata vezanih za Ratka Mladića.
Predsjednik Nacionalnog savjeta Rasim Ljajić izjavio je agenciji Beta da "u interesu istrage" ne može otkriti koja je imena optuženi Mladić koristio liječeći se u Beogradu, te precizirao da je Mladićevu medicinsku dokumentacija Nacionalnom savjetu dostavilo Ministarstvo obrane, koje ju je dobilo od "nadležnih zdravstvenih ustanova".
Ministar srbijanske policije Dragan Jočić je izjavio za Radio-televiziju Srbije da se za Mladićem traga i da "Sigurnosno-informativna agencija i policija i vojska rade, traže, zaokružuju i prikupljaju informacije", dok je bivši načelnik Resora državne sigurnosti MUP-a Srbije Goran Petrović u ponedjeljak Radiju B92 izjavio da bi Ratko Mladić mogao biti izručen Haškom sudu u idućih desetak dana, čemu u prilog ide to što je - kako tvrdi - premijer Vojislav Koštunica od međunarodnih predstavnika tražio da rok za njegovo izručenje bude pomaknut s 21. veljače na kraj mjeseca.
"Pregovori o Mladićevoj predaji su u završnoj fazi. Ostalo je desetak dana za njegovo izručenje i sada se samo traži pogodan scenarij za predaju. To pokazuje da su vlasti Srbije u stalnom kontaktu s Mladićem, jer da nisu, ne bi tražile prolongiranje roka za predaju za 10 dana. To što je Koštunica tražio još 10 dana pokazuje da pregovaraju s njim", izjavio je Petrović.
Više državnih dužnosnika je proteklih dana upozoravalo da bi neisporučivanje Ratka Mladića Haškom sudu moglo dovesti do odluke o prekidu pregovora o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju Europskoj uniji.