Uništenje pulske Mljekare primjer je neučinkovita i prespora hrvatskog pravosuđa što gospodarstvu nanosi višestruke posljedice, istaknuo je predsjednik Sindikata Istre i Kvarnera Bruno Bulić, dodavši da Sindikat za propast tvrtke optužuje stečajne suce, ali i političare.
To je uistinu tužna slika hrvatskog pravosuđa jer je u pulskoj Mljekari još prije dvije godine počeo stečaj, a nakon toga je, kako je rekao, "nizom nezakonitosti nepovratno uništena".
Stečaj pulske Mljekare vjerojatno bi uspio da nije bilo protuzakonitosti, na što je Općinsko državno odvjetništvo u Puli reagiralo, pa bi se radnici sada imali gdje vratiti, rekao je Bulić i podsjetio da su zbog nesavjesna vođenja stečajnog postupka u riječkoj Mljekari, vlasniku bivše pulske Mljekare, kazneno prijavljeni stečajni sudac Ivica Zelić i jedna sutkinja.
Ustvrdio je da se taj sudac "našao u središtu zbivanja i u poduzeću 'Jadran' u Crikvenici, u kojem se također krše zakonski propisi".
Bulić je rekao da Sindikat potpuno podupire državno odvjetništvo, koje je reagiralo u slučaju stečajnog suca, te da bi, kako je rekao, "mnogo kraći bili prsti onih koji žele protuzakonito doći do državne imovine" kad bi državna odvjetništva i u drugdje tako postupala.
Na temelju zahtjeva Općinskoga državnog odvjetništva kriminalističkom je obradbom utvrđeno da je sudac Zelić u stečajnom postupku provedenu u siječnju 2005. donio rješenje po kojem je nekretnine pulske Mljekare dodijelio zagrebačkom trgovačkom društvu "Rudniku", netočno navevši u rješenju da je to trgovačko društvo jedini razlučni vjerovnik. Osim "Rudnika" razlučni vjerovnik bila je i porezna uprava s tražbinama od stečajnog dužnika.