Londonski Ftse indeks do podneva se spustio blagih 0,05 posto, na 5.805 bodova. Frankfurtski DAX indeks bio je na gubitku 0,11 posto, otklizavši na 5.737 bodova.
Ulagači su vagali dobre poslovne rezultate automobilskih proizvođača, osiguravatelja i kemijskih tvrtki nasuprot razočaravajućih koji su stigli iz kompanija kao što su Telia Sonera, što je rezultiralo tek neznatnim korekcijama burzovnih indeksa.
"Tržište je približno stabilno. Čekam prilike za kupnju no strahujem da ću trebati duže čekati", kazao je Andreas Gartner, fond menadžer u frankfurtskom SEB-u. "Zarade su i dalje dobre no očekivanja su vrlo visoka. Tako da bilježimo ponešto klizanja cijena dionica".
Na dobitku su bile dionice automobilskog sektora, predvođene Renaultom, čije su dionice ojačale 4,2 posto budući se ulagači klade da će nova strategija izvršnog direktora Carlosa Ghosna ponoviti uspjeh koji je postigao u japanskoj podružnici, Nissanu.
Dionice kemijskih tvrtki su poskočile, pri čemu je dionica Syngente dosegnula rekordno visokih 193 švicarskih franaka, samo dan nakon što je izvijestila o dobrim rezultatima za 2005. i najavila da će dioničarima vratiti 800 milijuna dolara u sklopu novog programa otkupa dionica.
Ulagače su, međutim, razočarali poslovni rezultati Telia Sonere koji su bili lošiji od očekivanja, što je srušilo vrijednost njezinih dionica za 5,4 posto.
Nadalje, oslabile su dionice rudarskih i naftnih kompanija. Pritom su one BHP Billitona pojeftinile 1,3 posto uslijed nižih cijena baznih kovina, a pod pritiskom su se našle i dionice proizvođača čelika Corusa i Salzgittera, za 2,1 i 2,3 posto. Naftne dionice spustile su se radi pada cijena nafte ispod 63 dolara, pri čemu su Totalove izgubile na vrijednosti 0,6 a BP-ijeve 0,3 posto.
Indeks Tokijske burze Nikkei potonuo je 1,1 posto, spustivši se na 16.257 bodova - najnižu razinu pri zatvaranju u zadnja dva tjedna.