Ministar Stanković je na konferenciji za novinare opovrgnuo i navode nekih srbijanskih medija da je formiran zajednički tim srbijanskih vlasti i haških istražitelja za uhićenje optuženih za ratne zločine.
"Nikakav tim nije formiran", kazao je Stanković na konferenciji za novinare, dodajući da će se haškim bjeguncima baviti Sigurnosno-informativna agencija (BIA), Vojno-sigurnosna agencija (VSA) Vojske SCG, MUP Srbije i nadležni sudovi, a koordinaciju rada tih institucija trebalo bi voditi Tužiteljstvo za ratne zločine i tužitelj Vladimir Vukčević.
Izvještaj, koji je prošloga tjedna predstavljen članovima Vrhovnog savjeta obrane, "sadržajan je i detaljan" i njemu je navedeno 50 imena ljudi iz vojske i vojno-obavještajnih službi koji su bili u kontaktu s odbjeglim Ratkom Mladićem.
"Većina njih je umirovljena, prebačena na druge dužnosti ili stavljena na raspolaganje", kazao je Stanković, dodajući da je utvrđeno da je Mladić bio u vojnim objektima do 2002. godine, nakon čega je vojnim vozilom prebačen u "jednu vojnu postrojbu", odakle je drugim vozilom otišao u nepoznatom pravcu, a za tu akciju su znala samo tri pripadnika Vojske SCG, ali ne i zapovjednik te postrojbe.
Ministar je ocijenio da je suradnja s Haškim sudom znatno poboljšana, dokazujući to činjenicom da je od 194 zahtjeva koje je Haški sud uputio, Ministarstvo obrane dosad riješilo 176.
Izvješće o kretanju Ratka Mladića do 2002. godine i o njegovim pomagačima Vrhovno vijeće obrane prošloga tjedna je proglasilo državnom tajnom.