Ta lokalna cesta, dugačka 4,5 kilometara, od 1991. u vrlo je lošem stanju, a za obnovu i gradnju će, po proračunu ŽUC-a trebati 4,9 milijuna kuna.
"Kao predsjedatelj Koordinacije županijskih uprava za ceste Uprava za ceste Vukovarsko-srijemske županije poslao je pismo namjere svim upravama za ceste da solidarno sufinanciraju obnovu i gradnju te ceste zbog povijesnog značenja Ovčare", rekao je Bošnjak za Hinu.
Po njegovim riječima do sada je na pismo namjere pozitivno odgovorilo nekoliko uprava za ceste, a Bošnjak očekuje kako će tako uskoro odgovoriti i ostale.
"Čim zatvorimo financijsku konstrukciju, počinjemo obnovu. Određenu novčanu potporu za tu namjenu očekujemo i od Hrvatskih cesta i nadležnog ministarstva", kazao je Bošnjak.
Poticaj da se cesta do Spomen-obilježja i mjesta masovne grobnice na Ovčari obnovi sufinanciranjem svih županijskih uprava za ceste dalo je Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora (HDLSKL) koje je jesenas počelo preuređivati jedan od hangara na Ovčari u Spomen-dom Ovčara.
Po riječima predsjednika HDLSKL-a Danijela Rehaka Ovčaru posjeti oko 50.000 ljudi na godinu, od kojih najveći broj dolazi organizirano autobusima. Masovna grobnica na Ovčari locirana je 1991. i 1992., a njezino je postojanje potvrđeno u listopadu 1992. kad je međunarodna ekipa forenzičara obavila pokusna iskapanja.
Na zahtjev Međunarodnog suda u Haagu grobnica je ekshumirana u rujnu i listopadu 1996. Ekshumirani su posmrtni ostatci 200 ranjenika i medicinskog osoblja odvedenih iz vukovarske Opće bolnice nakon ulaska srpskih vojnih i paravojnih snaga u Vukovar i pogubljenih na Ovčari 20. studenoga 1991.