Izložba je organizirana u četiri tematske cjeline, a autor je Nenad Raos, znanstveni savjetnik na zagrebačkom Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada.
Prva cjelina bavi se Albertom Einsteinom, njegovim životom i percepcijom u javnosti, dok druga govori o specijalnoj teoriji relativnosti, shvaćanju prostora i vremena u fizici i filozofiji, od starih Grka do naših dana. Treća cjelina posvećena je Brownovu gibanju, kinetičkoj teoriji topline i metodama za određivanje broja molekula. Četvrta cjelina govori o fotoelektričnom efektu i onome što iz njega slijedi: teoriji svjetlosti, kvantnoj fizici i modernoj slici atoma.
Izložba je popraćena Einsteinovim portretima (od fotografije do karikature), reprodukcijama starih grafika (predodžbama svemira u antici i srednjem vijeku) te modelima svemirskih brodova. Tu su i dva filma, od kojih jedan u 3D animaciji prikazuje Einsteinovu specijalnu teoriju relativnosti.
Otvarajući izložbu, ravnatelj Zavoda za školstvo Vinko Filipović rekao je kako događaji iz života Alberta Einsteina korespondiraju s današnjim vremenom. Einstein nije volio nemaštovitu školu i tadašnje nastavne metode, podsjetio je, kazavši kako to potvrđuje da je pitanje nastavnih metoda vječno pitanje.