Prijave se odnose na policijske postupke u ponedjeljak, kad su policajci upali u prostorije zagrebačke Hvidre i tom prilikom priveli i predsjednika Hvidra Ivana Pandžu, rečeno je na današnjoj konferenciji za novinare u Hvidri.
Današnju odluku o smjeni načelnika zagrebačke kriminalističke policije Željka Prše zbog netaktičnosti prilikom upada, u Hvidri nisu željeli komentirati, ali se Hvidrin odvjetnik Krešimir Krsnik nije složio s ocjenom policije da je sve učinjeno po propisima.
Nije točno da policija ima pravo ući u Hvidrine prostorije a da ne pokaže nalog, ustvrdio je Krsnik i dodao da on nalog do sada nije vidio.
"To je kao da ga nije ni bilo i sve što je policija činila poslije bilo je protupravno", rekao je Krsnik i ustvrdio da te prostorije nisu javni prostor, kako tvrdi policija, nego su to samo ulice i trgovi, a Hvidrine se smatraju privatnim stanom.
Plasira se i informacija da predsjednik HVIDR-e Pandža nije ozlijeđen dok je privođen, no o njegovim ozljedama postoji liječnička dokumentacija, rekao je Krsnik.
Je li riječ o lakim ili težim tjelesnim ozljedama, odlučit će sudski vještaci. Ako je riječ o težim, državno odvjetništvo po službenoj dužnosti pokreće progon, a ako su lake, pokrenut ćemo privatnu tužbu, rekao je Krsnik.
Predsjednik zagrebačke HVIDR-e Ivan Pandža rekao je kako smatra da takav policijski postupak nije slučajan.
Kazao je i kako nitko od političkih stranaka nije nazvao Hvidru i pitao što se dogodilo i dodao da on ne želi da se taj slučaj pretvori u političko nadmudrivanje.
Policija sada utvrđuje što se zapravo dogodilo, erkao je Pandža, a dopredsjednik zagrebačke HVIDR-e Nedjeljko Frane Erceg je kazao da rata između HVIDR-e i policije ne će biti.
Erceg je istaknuoi da je Hvidra prijave podnijela "kako se to više ne bi nikomu ponovilo".
Policija je u prostorije zagrebačke HVIDR-e u ponedjeljak navečer upala s obrazloženjem da želi spriječiti namjeru haškog optuženika Domagoja Margetića, kojega je pratila, da tamo prikaže snimku svjedočenja zaštićenog svjedoka pred Haškim sudom.