DUBLIN - U Irskoj živi 33.000 milijunaša, što je svrstava među najbogatije države, pokazuje anketa provedena u osam najvećih država OECD-a. U izvješću koje je sastavio ekonomist Pat O'Sullivan, 2006. se opisuje kao "povoljna godina" za stvaranje bogatstva u Irskoj. Bogatstvo kućanstava poraslo je te godine 19 posto prema 2005. Ove brojke dovode Irsku na drugo mjesto u anketi, iza Japana, a ispred Italije, Velike Britanije, Francuske, SAD-a, Njemačke i Kanade.
BERLIN - Berlinski zoološki vrt stavio je svog najpopularnijeg medvjeda na dijetu - za Knuta više nema peciva. "Da Knut živi u divljini, to ne bi bio problem - on bi skladištio masne rezerve za zimu", rekao je veterinar u zoo-u Andreas Ochs u utorak. Četiri dnevna obroka smanjit će mu se na tri, a svi međuobroci kada je dobivao peciva ukinut će se. S prehrane za male medvjediće uskoro će prijeći na onu ozbiljnu - riba i meso. Zahvaljujući Knutu, od ožujka kada se okotio udvostručen je broj posjetitelja berlinskog zvjerinjaka. Knuta i njegovog brata odbacila je majka nakon što su se okotili. Njegov je brat uginuo nakon četiri dana, ali Knut je preživio i podigli su ga djelatnici zoološkog vrta.
CHICAGO - Američki liječnici koji se izjašnjavaju kao vjernici ne brinu više od svojih kolega nevjernika za siromašne pacijente, pokazala je studija. Ona sugerira da liječnici u Sjedinjenim Državama koji vide vjeru kao najvažniji čimbenik svojih života ne pružaju više pomoći siromašnima od drugih. "Religiozni liječnici ne brinu više od drugih za siromašne pacijente", rekao je dr. Farr Curlin sa sveučilišta u Chicagu čija će studija uskoro biti objavljena u Analima obiteljske medicine. Curlin, koji se sam smatra religioznim, rekao je da je započeo rad na studiji jer mnoge vjere uključuju pomoć siromašnima.
BEČ - Puni Mjesec ne može biti uzročnik nezgodama na radu koje se dogode u njegovo vrijeme, tvrde dvojica austrijskih stručnjaka koji su u utorak u Beču predstavili rezultate istraživanja o toj pojavi. Police biblioteka obiluju knjigama koje puni Mjesec dovode u vezu s povećanim brojem nezgoda na radu. Ako je vjerovati dvojici austrijskih istraživača, fizičaru i astronomu Robertu Seebergeru iz austrijskog ministarstva gospodarstva i srednjoškolskom nastavniku Manfredu Huberu, riječ je o običnim besmislicama. Svoju su tvrdnju potkrijepili istraživanjem svakodnevnih nezgoda u razdoblju između 2000. i 2004. godine. U promatranom vremenskom razdoblju dnevno se dogodilo u prosjeku 400 nezgoda na radu. Kad se uzmu podaci o nezgodama u vrijeme punog Mjeseca u tome razdoblju, pokazuje se da se za vrijeme punog Mjeseca događalo u prosjeku 385 nezgoda, što je čak ispod ukupnog prosjeka. U ostalim danima, u prosjeku se događalo 415 nezgoda dnevno.