Euro je tako do podneva ostao nepromijenjen prema dolaru na 1,3715 dolara nakon što je u srijedu oslabio prema američkoj valuti više od 0,75 posto, zabilježivši najveći dnevni gubitak u razdoblju od siječnja i oštro kliznuvši s rekordnih 1,3852 dolara, zabilježenih u utorak.
Jedinstvena europska valuta istodobno je blago oslabila prema jenu, kliznuvši na 165,20 jena, no zadržavši se nadomak najnižoj razini prema japanskoj valuti u proteklih mjesec dana dosegnutoj u srijedu.
Dolar je pak ojačao prema jenu na 120,53 jena, ostavši nadomak najniže razine prema japanskoj valuti u protekla dva i pol mjeseca od 119,80 jena, dosegnutoj u srijedu.
Tečaj eura nije reagirao na očekivani blagi pad njemačkog indeksa poslovnog optimizma Ifo u srpnju na 106,4 boda jer takvo očitovanje nije prigušilo očekivanja da će Europska središnja banka (ECB) sljedećih mjeseci ponovno podići ključne kamatne stope a i njemačke su kompanije i dalje optimistične u vezi s gospodarskim trendovima u sljedećih šest mjeseci.
Taj je podatak "dodatno povisio izglede da ECB u rujnu povisi ključne kamatne stope na 4,25 posto a potpirit će i očekivanja da će do kraja ove godine razina ključnih kamatnih stopa biti podignuta na 4,5 posto", tumači Howard Archer iz Global Insight-a.
U međuvremenu tržište nestrpljivo očekuje podatak o broju prodanih novih kuća u lipnju u SAD-u, i to usprkos podatku da je prosječna cijena postojećih kuća u lipnju prvi puta u proteklih gotovo godinu dana zabilježila rast na godišnjoj razini.