Prosječna godišnja temperatura na Tibetu, "krovu svijeta", raste brzinom od 0,3 stupnja Celizija svakih deset godina.
Kineski znanstveni već dulje vrijeme upozoravaju kako će povećanje temperatura na tibetanskoj visoravni, dovesti do topljenja glečera, isušivanja velikih kineskih rijeka te da će zasigurno utjecati na češću pojavu suša, pješčanih oluja te pretvaranje određenih područja u pustinje.
Tibetanski meteorološki zavod izvijestio je kako se temperatura najočitije podiže u zapadnom dijelu regije. Tibet je, s obzirom na nadmorsku visinu i puno glečera vrlo osjetljiv na učinak globalnog zagrijavanja.
Poznato je da trenutačno temperatura u Kini svakih stotinu godina prosječno poraste za 0,4 stupnja Celzijusa, a prema izvješću Međuvladina panela o klimatskim promjenama, prosječna temperatura na Zemlji u zadnjih je 100 godina porasla za 0,74 stupnja Celzijusa.
Kina vrlo brzo sustiže Sjedinjene Države kada je riječ o emisiji stakleničkih plinova. Međunarodna zajednica nastoji napraviti snažniji pritisak na vladu te zemlje kako bi prihvatila ograničenja emisije ugljičnog dioksida iz svojih tvornica i automobila. Kina je to odbila, no vlada je pokazala interes te je počela ulagati veće napore kada je riječ o novom pristupu pitanjima zaštite okoliša i korištenja energije.