Skup se organizira tradicionalno 22. lipnja, na Dan antifašističke borbe.
Ove godine Spomen-pohod na Jazovku organizirala je novoosnovana udruga Hrvatski obredni zdrug Jazovka, a sudjelovali su i predstavnici mnogobrojnih udruga i rodbina stradalih izražavajući nezadovoljstvo proslavom Dana antifašizma i optužujući, kako su navodili, "partizane, lažne antifašiste, za zločine".
U Proglasu, koji su donijeli sudionici skupa, navodi se da je "praznik tzv. antifašističkog ustanka bremenit zločinstvima i terorizmom protiv hrvatskog naroda i države". U Proglasu se prosvjeduje što se "trg HNK u Zagrebu i dalje obeščašćuje imenom Tita, ponajvećeg ratnog zločinca u svjetskim razmjerima, te što se ne pokreće nijedan istražni postupak o jugokomunističkim zločinstvima do 1945. te od 1945. do 1990. premda Rezolucija Europskog vijeća od početka 2006. izričito zahtijeva takve istrage".
Vlasti u Hrvatskoj pitaju "zašto i dalje ne prepoznaju partizanske zločine i ne osuđuju zločinački, lažni antifašizam" te ističu da odgovor zahtijevaju "u znak vječne počasti mučenicima, koji po Bleiburzima, Križopućima, Jazovkama, Vukovarima i Srebrenicama te po sudištima poput Haaga dadoše i daju sebe za Domovinu".
Misu zadušnicu pokraj jame Jazovke predvodio je pater Vjekoslav Lasić, koji je u propovijedi istaknuo kako su žrtve Jazovke stradale zbog svoje opredijeljenosti za slobodu, braneći pravo hrvatskog naroda na samostalnost.