Sudionici sastanka potvrdili su interes za promoviranje demokratskih načela vezanih za obranu, kao što je demokratska kontrola oružanih snaga te za sigurnost u regiji, navodi se u izjavi i dodaje da će sve tri zemlje nastaviti napore za donošenje zakonskih propisa potrebnih za ispunjavanje kriterija EU-a i NATO-a.
Iskazana je i potpora Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji u njihovim euro-atlantskim aspiracijama. Predstavnici triju zemalja poduprli su i Ahtisarijev plan za Kosovo.
U zajedničkoj izjavi izražava se i nada da će na summitu NATO-a u Bukureštu sljedeće godine dobiti poziv za članstvo. To će pridonijeti većoj stabilnosti u regiji, a članice Jadranske skupine zauzimaju se i za borbu protiv terorizma, organiziranog kriminala, nelegalne trgovine i korupcije, navodi se u izjavi.
U ime Hrvatske zajedničku izjavu potpisao je voditelj izaslanstva Hrvatskoga sabora pri Parlamentarnoj skupštini NATO-a Krešimir Ćosić. On je izjavio da je i sastanak u Skoplju potvrdio nadu članica Jadranske skupine da te tri zemlje što prije postanu punopravne članice NATO-a, te da je njihova dosadašnja suradnja dobar primjer i drugima u regiji.
Na nedavnom sastanku u Parizu dobili smo političku potporu predstavnika zemalja članica NATO-a, što očekujemo i na sastanku u Reykjaviku gdje će se ocijeniti rezultati reformi, prije velikog summita u Bukureštu, rekao je Ćosić. Dodao je da se u Hrvatskoj reforme uspješno provode i da će do skupa u Bukureštu one biti završene i time u cijelosti ispunjeni svi kriteriji za ulazak u NATO savez.