Izložba mladih umjetnika, rođenih sedamdesetih godina, pod naslovom "Balkan: metafore promjene", postavljena je u prostorijama bivšeg zatvora-odgajališta koji je već duže vrijeme pretvoren u izložbeni prostor i biti će otvorena do 15. lipnja. Izložba je predstavljena kao pogled mladih umjetnika na zemlje iz kojih potječu, s obzirom da većina više ne živi u njima, odnosno da su mnogi studirali u inozemstvu, a neki tamo i ostali, čime je i njihov kut gledanja na zemlje podrijetla drugačiji od onog kojeg imaju njihovi vršnjaci u domovini. Prikazana su djela mladih umjetnika iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Kosova, Makedonije, Albanije, Bugarske, Rumunjske, Moldavije i Turske.
U predstavljanju izložbe ističe se da su djela mladih puna ironije, kakva je moguća jedino na Balkanu, za koji je britanski premijer Winston Churchill kazao kako proizvodi više povijesti negoli je može probaviti. Izložena djela, kako se dodaje, predstavljaju panoramu današnjeg Balkana, mjesta intenzivnih povijesnih događaja i promjena, te vrijeme tranzicije i eurointegriranja. Analiziraju se također nedavne drame i postavljaju mostovi nade za budućnost, a sve s naglascima kritike ili ironije.
Izložbu INBETWEENESS (biti između jednog i drugog mjesta) sponzorizirala je Svjetska banka, a u organizaciji, osim kulturnih ustanova, sudjelovalo je i talijansko ministarstvo vanjskih poslova.