Riječ je o više ulaganja, od kojih je Violić izdvojio radove u marinama Rab, Skradin i Palmižana na izmjeni pontona te radove na obnovi dotrajalih gatova u marini Jezera.
Violić je kazao da se ACI, unapređujući nautički turizam, susreće s nerazumijevanjem pojedinih lokalnih zajednica koje, zbog svojih interesa, pokušavaju zaustaviti plan razvoja i narušiti ugled ACI-ja. Napomenuo je da svaka marina, njena obnova ili nadogradnja, otvara nova radna mjesta i stvara dodatnu vrijednost lokalnom okruženju.
Dodao je da predstavnici ACI-ja žele otvoreno komunicirati s lokalnim zajednicama te da će razgovarati i s predstavnicima Jezera gdje je, u vezi s obnovom marine, jutros održan prosvjed.
Violić je izvijestio da je u prva tri mjeseca ove godine ACI u svoje marine uložio 12,5 milijuna kuna te da su stoga povećani i rashodi, koji će biti povećani i u sljedećem tromjesečju, ali da se u drugoj polovici godine i nakon završetka turističke sezone očekuje veći rast prihoda i u konačnici pozitivan financijski rezultat poslovanja.
U ACI-ju očekuju da će ovogodišnja sezona biti jedna od najbolje pripremljenih, s maksimalnom iskorištenosti kapaciteta.
Svoju ponudu ACI je prilagodio novim potrebama na tržištu, pa je s agencijom Blue Water Alliance potpisan ugovor i osiguran siguran prihvat mega jahta u marinama, kazao je Violić te naglasio da će ACI ubuduće veću pažnju posvetiti izgradnji kapaciteta za potrebe prihvata mega jahta, odnosno brodova dugačkih više od 30 metara.
ACI ima ukupno 21 marinu od Umaga do Dubrovnika. U vlasničkoj su strukturi te tvrtke Ured za državnu imovinu (4 posto), tvrtka Patting d.o.o. (7 posto), Hrvatski fond za privatizaciju (79 posto), mali dioničari (8 posto) i ostali dioničari (2 posto).
Prošle je godine ta tvrtka ostvarila dobit od 9,3 milijuna kuna, a u marine je uloženo 28 milijuna kuna.
(Hina) xhsup yds