Londonski Ftse indeks do podneva je oslabio 0,68 posto, na 6.471 bod. Frankfurtski DAX indeks bio je na gubitku od 0,44 posto, spustivši se na 7.305 bodova.
Najveći postotni gubitnik bila je dionica Telecom Italije, oslabjevši za 2,3 posto. Povod tome bila je vijest iz američke telekomunikacijske grupe AT&T da se povukla iz pregovora o kupnji udjela u Olimpiji, koja kontrolira Telecom Italiju.
Nakon što su cijene dionica u ponedjeljak zabilježile najvišu razinu na zatvaranju u zadnjih šest i pol godina ulagači su pribjegli većem oprezu u očekivanju objave podatka o američkoj inflaciji i ZEW indeksa o njemačkom gospodarskom raspoloženju. Nadalje, slabljenju londonskog indeksa uvelike je pridonio i najnoviji podatak o neočekivano visokoj stopi inflacije u Velikoj Britaniji.
"Glavno obilježje tržišta jest malen predah koji je nastupio nakon jučerašnjeg snažnog skoka", ocijenio je Ralf Groenemeyer, dionički strateg u Commerzbanku u Frankfurtu. "Među ulagačima vlada nešto nervoze vezano za pitanja izvan tržišta dionica, poput dolara i cijena nafte čiji je utjecaj zanemarivan posljednjih nekoliko dana", dodao je.
Pažnju ulagača plijenila su i događanja na deviznim tržištima na kojima euro zadržava svoje dobitke u odnosu na dolar, držeći se nadomak najviše razine u zadnje dvije godine prema američkoj valuti. Snažan euro pogađa dionice europskih izvoznika, poput francuskog proizvođača automobila Renaulta. Njegove su dionice stoga oslabile 0,3 posto.
Na strani gubitnika našao se i rudarski sektor, koji je bio pod pritiskom pada cijena bakra od 0,7 posto, kao i pojeftinjenja nikla i zlata. Pritom su dionice predvodnika te industrije, Anglo Americana i BHP Billitona, smanjene za 1,3 posto.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 0,57 posto, na 17.527 bodova.