Pojasnio je kako su osigurani zakonski uvjeti da Štednokred svoje dosadašnje poslovanje preoblikuje u HZŠB, a traženi temeljni kapital od osam milijuna kuna, koliko je najmanja zakonska obveza, već je upisan od postojećih zadrugara.
Materijalni i tehnički uvjeti za poslovanje banke također su osigurani, nedostaje jedino jedan član Uprave.
HZŠB će, kako je rečeno, obavljati platni promet za zadrugare i seljake, pružati usluge kreditiranja, pri čemu će se prvenstveno orijentirati kreditiranju mikro projekta na ruralnim područjima.
Majstorović je kazao kako krajem godine planiraju povećanje temeljnog kapitala za 15 do 20 milijuna kuna izdanjem nove emisije dionica.
Do kraja travnja, kako je pojasnio, svi koji imaju zadružne udjele trebaju dati izjavu hoće li ih prebaciti u dionice nove banke ili će se povući.
Majstorović je također kazao kako su pozvali zadrugare, male poduzetnike i seljake da kupe određeni broj dionica čime će podržati projekt Hrvatske zadružne štedne banke, čiji je cilj pomoći hrvatskom zadrugarstvu koje ima razvojnu perspektivu, posebice ulaskom Hrvatske u Europsku uniju.
Jedna dionica ima početnu nominalnu vrijednost od 100 kuna, a pojedinac ili pravna osoba može upisati najviše do deset posto ukupnog temeljnog kapitala banke.